Ar dėvėtus drabužius perka tik mažiau pajamų turintys žmonės?(12)

Romantė ŠARPNICKAITĖ

2008-01-29 21:15

Dėvėtų drabužių parduotuvės - aktuali tema paaugliams, nes nuolat tie, kurie ten lankosi ir perka drabužėlius, yra menkinami, įžeidinėjami. Ar tai sąžininga?
Neseniai apsilankiau keliose parduotuvėse. Jų pavadinimų neatskleisiu, bet buvau ir ten, ir ten: kur viskas tik nauja ir kur viskas dėvėta. Įėjus į naujų prekių parduotuvę, akys raibsta nuo visokių dalykėlių... Ko tik ten nepamatysi... Žieminiai paltai vos už... 800 litų, įvairūs kostiumėliai po keletą šimtų litų ir pan. Kai kurių tokios prekių kainos negąsdina, bet kai kuriuos tiesiog šokiruoja.

Pakalbinau pardavėjas (pavadinkime šią parduotuvę „Naujos prekės“) ir sužinojau, kokios kainos ten vyrauja. Jaunimo serija: džinsų, palaidinių, sarafaniukų, megztukų ir kt. kainos prasideda nuo 50 Lt, 150 Lt... Na, nėra labai brangu, bet įsigijus ne vieną daiktą piniginė nemažai patuštėtų. Taipogi „Naujų prekių“ pardavėjų paklausiau, ar klientai prašo jų pagalbos, ar daug pirkėjų lankosi, ką ši parduotuvė gali originalaus pasiūlyti. Man atsakė:

- Į mūsų parduotuvę užsuka nemažai jaunimo ir solidaus amžiaus žmonių. Beveik visi, kurie užeina apsipirkti, prašo pagalbos. Parduotuvė gali pasiūlyti platų sijonų pasirinkimą. Labai perkami kostiumėliai, kurių kaina – 350 litų, kitur jie kainuoja daugiau.

Kainos ir didelės, ir nelabai, bet ar „ Naujų prekių“ parduotuvėse esame garantuoti, kad nusipirkę daiktą sumokame už tikrai nesuklastotą prekę?

Tauragė – nedidelis miestas, ir čia tikrai daug žmonių, kurie negali sau daug ko leisti. Tad šiame mieste kiekvienoje gatvėje gali rasti vietą, kur būtų užkabinta lentelė su užrašu: „Dėvėti rūbai“. Įėjęs į tokią parduotuvę nepasijunti kaip rojuje, nes kai kuriose - specifinis kvapas, o beveik visose pamatysime užrašą „Gerbiami pirkėjai, nusipirkę prekę ją dezinfekuokite“. Įėjus į vieną parduotuvę mane sudomino platus asortimentas. Sumaniau apsižvalgyti. Pasirodo, kad tokiose parduotuvėse yra ne tik dėvėti daiktų, pasitaiko ir naujų prekių.

- Mūsų parduotuvėje kainos įvairios: nuo 1 iki 100 litų, būna ir brangesnių. Bet pirkėjai dažnai derasi, taikome nuolaidas, jeigu daug perka, - kalbėjo „Dėvėtų rūbų“ prekiautoja.

Sužinojau, kad tokiose parduotuvėse yra „Versace“, „Armani“, „Vero moda“ ir kitų žymių firmų dizainerių drabužių ir viskas, ko gero, ORIGINALU, nors ir dėvėta. Pardavėja pateikė pavyzdį, kiek šioje parduotuvėje kainuoja tokios garsios firmos, kaip „Versace“ diržas... Buvau priblokšta. Ji labai ramiai pasakė, kad odinis, originalus „Versace“ diržas kainuoja nuo 15 iki 20 litų. Pardavėja dar pridūrė:

- Į šią parduotuvę ateina be galo daug jaunimo. Jie pagalbos neprašo, nes patys žino, ko jiems reikia. Daug apsilanko ir brandaus amžiaus žmonių, kurie kartais paprašo pagalbos rinkdamiesi aprangą.

Sako, Vilniuje dėvėtų drabužių parduotuvėse galima sutikti žymių dizainerių... 

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras