Klaipėdiečiai Tauragei siūlo pirkti elektrinius autobusus(13)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-05-06 13:27

Klaipėdos bendrovės „Vėjo projektai“ vadovas Alvydas Naujėkas sako, kad elektriniai autobusai būtų valdomi planšetės principu, o jų išlaikymas savivaldybei būtų labai pigus. Autorės nuotrauka

Trečiadienį pristatyti savo produkcijos Tauragės rajono savivaldybės merui ir administracijai atvyko elektrinių autobusų gamintojai. Klaipėdos bendrovės „Vėjo projektai“ atstovai tikino pirmuosius savo gaminius netrukus išbandysiantys uostamiestyje, jie pagalvoję, kad tokius autobusus ateityje įsigyti būtų pravartu ir Tauragei. 

Bendrovė „Vėjo projektai“ – viena pirmųjų vėjo jėgainių statytojų šalyje. Pirmasis vienas didžiausių šių jėgainių parkas iškilo Kretingoje. Šiuo metu bendrovė, pasak jos generalinio direktoriaus Alvydo Naujėko, bendradarbiauja su Klaipėdos universitetu, užsienio investuotojais ir jau montuoja pirmuosius elektrinių autobusų modelius, kuriuos įsigyti planuoja Klaipėdos savivaldybė. Tokie ar panašūs autobusai jau seniai kursuoja po kitų Europos šalių miestus.

Pasak A.Naujėko, šiuo metu Lietuvos miestų gatvėmis važinėjantys seni autobusai taršūs, sunaudoja daug kuro. „Vėjo projektų“ vadovas pavadino juos „dyzeliniais monstrais“.

– Mūsų autobusai bus šimtu procentų elektriniai, pakraunami baterijomis stotelėse. Elektrą jiems naudosime taip pat švarią, pagamintą tik iš vėjo ar saulės energijos, – sakė A.Naujėkas.

„Vėjo projektai“ Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje ruošiasi statyti šių autobusų gamyklą, didžiąją dalį savo produkcijos ketina eksportuoti, tačiau siūlys įsigyti ir Lietuvos savivaldybėms. Tauragė – viena jų.

„Vėjo projektų“ projektų vadovas Tadas Kubilius sakė išnagrinėjęs Tauragės miesto maršrutus. Jų yra trys po 7 km. Vienas elektrinis autobusas Tauragei kainuotų apie 0,5 mln. eurų. Tauragė, pasak mero S.Mičiulio, įstengtų nupirkti vos vieną ar du tokius autobusus. Tačiau tokiam pirkiniui lėšų šiuo metu vargiai atsirastų.

Autobusų pristatymo klausęsis Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius sakė, kad iš pirmo žvilgsnio šis projektas atrodo gražus, tačiau kol kas sunkiai įgyvendinamas.

– Nežinau, gal jūs ir turėsit daug sutarčių, – sakė R.Martinavičius. 

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras