KET laikymosi ypatumai: vairuotojai kalti, bet...(13)

kurjeris.lt inform. | redakcija@kurjeris.lt

2016-03-03 08:48

Automobilis su sugedusiu rankiniu stabdžiu nuriediejo į aikštelės vidurį.

„Tauragės kurjerio“ redakcija sulaukė eismo saugumui neabejingų tauragiškių pastebėjimų dėl mūsų miesto vairuotojų eismo kultūros ir Kelių eismo taisyklių (KET) laikymosi, nors tiksliau būtų – nesilaikymo. Situacijas panagrinėję policijos pareigūnai pripažįsta, kad pažeidimai akivaizdūs, bet nubausti nusižengusiuosius esą ne taip paprasta. 

„Tauragės kurjerio“ „Facebook“ paskyroje paskelbus skaitytojų atsiųstas nuotraukas, kaip automobilis „keistai“ pastatytas prie vieno prekybos centro Vytauto gatvėje, redakcija sulaukė automobilio savininkės laiško, kuriame ji rašo: „Publikavote nuotraukas apie parkavimosi ypatumus. Esu savininkė automobilio, kuris užfiksuotas. Deja, tai klaidinga informacija, nes mano mašinos rankinis stabdis sugedęs ir ji pariedėjo iš savo vietos. Nors vairavo ir parkavo mašiną kitas asmuo, man ši situacija žinoma. Nemanau, kad didelėj parkavimosi aikštelėj, kur yra pakankamai vietos, kas nors taip parkuotųsi. Gaila, kad Jūs, gavę nuotraukas, kuriose nematyti viso aiškaus vaizdo ir nepatikrinę fakto, pateikiate melagingą informaciją, klaidinate žmones ir juodinate nekaltus. Pagarbiai, A. G.“

Tą pačią dieną redakcija sulaukė ir kitos nuotraukos bei pasipiktinusios kitą įvykį stebėjusios tauragiškės laiškelio. Ji rašo: „Vasario 22 dieną, apie 13 val., prie Tauragės kultūros rūmų pastebėjau vieną labai „kultūringą“ vairuotoją, kuris tikrai „išmano“ KET. Pėstysis jau buvo įžengęs į važiuojamąją dalį, bet vairuotojui tai buvo nesvarbu ir per jį jaunuolis turėjo grįžti atgal ant pėsčiųjų tako. Negana to, vairuotojas sustojo skersai dviejų važiuojamųjų juostų. Niekada nesu viešinusi kažko panašaus, bet šį kartą man pasirodė, kad jam/jai tikrai reikėtų pereiti KET kursą iš naujo“.

Skaitytojų atsiųstos nuotraukos

Užfiksuotas situacijas redakcija paprašė pakomentuoti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų. Jie atsakyme rašo: „Abiem atvejais komentuoti situaciją sudėtinga, kadangi nei vienu, nei kitu atveju nėra kreiptasi į pareigūnus ir objektyviai įvertinti šias situacijas nėra galimybės. Abi situacijos gali būti įvertintos dvejopai ir tam, kad teisingai atsakytume į Jūsų klausimą, į policijos pareigūnus su paaiškinimais turėtų kreiptis tiek moteris, užfiksavusi automobilį, kurio vairuotojas anot jos, nepraleido pėsčiojo, tiek moteris, kuri teigė, kad dėl blogai užtraukto rankinio jos automobilis stovėjo taip, kaip atsiųstoje nuotraukoje. Apibendrinant abiem atvejais KET pažeidimai akivaizdūs, tačiau nuobaudos priklausytų išsiaiškinus visas aplinkybes“.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras