Aikštelė, kurioje automobiliams stoti nevalia (19)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2014-02-22 12:54

Pasirodo, ši aikštelė – visai ne aikštelė, o apsisukimo vieta

 

Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Visai neseniai atiduota naudoti dar viena asfaltuota gatvė. Prestižinį privačių namų kvartalą kertančios Ramovės gatvės renovacijos darbai kainavo daugiau nei 800 tūkst. litų, tačiau ji skirta išimtinai tik „saviškiams“. Mat automobilių stovėjimo aikštelė, įrengta gatvės gale, kone visa „apjuosta“ geltona juosta, kuri reiškia, kad stovėti čia draudžiama. O valdininkai nesutaria: vieni tvirtina, kad geltona juosta visiškai legali, nes tai ne stovėjimo, o apsisukimo aikštelė, kiti gi aiškina, kad per mėnesį ji turi būti uždažyta. Kuo tikėti – nežinia...

„Jos niekas neprašė...“

 

Pakalbinta gatvės gyventoja, nepanorusi prisistatyti, teigė, kad ta geltona juosta gatvės gyventojus irgi nustebino.

– Mes patys juokėmės, kai pamatėme, – sakė ji. – Tikrai nesuprantu, kaip taip galėjo atsitikti. To niekas neprašė, kodėl taip padaryta, nežinia.

Vėliau paskambinusi į redakciją ta pati moteris teigė, kad tai gali būti projektuotojų sprendimas. Esą, projekte lyg ir buvo numatyta automobilių apsisukimo aikštelė su dviem stovėjimo vietomis.

 

Teks uždažyti

 

Tauragės rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijai vadovaujantis Silverijus Statkus kalbėjo visai ką kita. Pasak jo, jokios geltonos juostos su Saugaus eismo komisija niekas nederino, ji nelegali.

– Jokių apribojimų stovėti ten būti negali, – įsitikinęs jis. – Čia valdiška žemė. Žmonės vasarą norės atvažiuoti pailsėti prie Jūros, pasimaudyti, toje aikštelėje jie galės palikti savo automobilius, todėl net ir jei būtų toks prašymas, geltonos juostos ten niekaip negalėtume leisti.

Jo vadovaujama komisija lankėsi Ramovės gatvėje atiduodant ją naudoti ir šį pažeidimą matė.

– Rangovas turės tą geltoną juostą panaikinti, – tvirtino jis. – Tokią pastabą išsakėme Statybos skyriaus specialistams, jie turės susisiekti su rangovais. O pastariesiems teks pasirūpinti, kad per mėnesį tos geltonos juostos neliktų.

S.Statkus garantavo pats pakontroliuosiąs, kad taip iš tiesų būtų padaryta.

 

Prisidėjo mažiau nei turėtų

 

Komisija savo parašais patvirtino, kad Tauragės miesto Ramovės gatvėje atlikti renovacijos darbai atitinka tokiems objektams keliamus reikalavimus. Sutartis su Ramovės gatvėje renovacijos darbus vykdžiusia UAB „Uliksas“ Tauragės rajono savivaldybė pasirašė pernai birželio 17 dieną, lapkritį darbai baigti.

Renovuota Ramovės gatvė kerta Tauragėje prestižiniu laikomą individualių namų kvartalą. Gatvės sutvarkymo darbai kainavo 828 773 litus.

Ramovės gatvė – vos 380 metrų ilgio, joje stovi tik 15–16, tiesa, prabangių, namų. Į renovuojamų gatvių sąrašo viršūnę Ramovės gatvė pateko todėl, kad dalį renovacijai reikiamų lėšų skyrė joje gyvenantys žmonės. Tačiau pagal tarybos patvirtintą sprendimą, jei abi gatvės pusės gyvenamos, prie jos renovacijos gyventojai turi prisidėti 40 proc., jei apstatyta tik viena gatvės pusė – prisidėti reikia 25 proc. Ramovės gatvės gyventojai prie renovacijos prisidėjo tik 20 proc.

Paklaustas, kodėl taip yra, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus paaiškino:

– Šios gatvės gyventojai jau turėjo atsivedę magistralinius vandentiekio tinklus. Prisidėjimo procentą sumažinome už teisę prie jų prisijungti. Mes nutiesėme vandentiekį į Jūros gatvės pratęsimą ir į buvusio karinio miestelio teritoriją.

Pasak jo, ir geltona juosta gatvės gale įrengtoje aikštelėje – visiškai legali. Tai projektuotojų sumanymas.

– Tai ne automobilių stovėjimo, o apsisukimo aikštelė su dviem stovėjimo vietomis, – sakė A.Mosėjus. – Kitaip šioje gatvėje nebūtų kaip apsisukti.

Tokius pat atsakymus į raštu siųstus klausimus atsiuntė ir Savivaldybės Statybos skyriaus vyresnysis specialistas Mindaugas Piečia.

„Taip, aikštelę juosia geltona juosta, beje, ten yra 2 stovėjimo vietos. Aikštelė geltona juosta pažymėta todėl, kad gaisro atveju gaisrininkų automobilis netrukdomai ir greitai joje galėtų apsisukti. Ramovės g. gyventojai prisidėjo 20 proc., nes jie patys už savo lėšas įsivedė vandentiekį, buitines nuotekas ir dalį lietaus nuotekų tinklų ir šių darbų jau nereikėjo atlikti rekonstruojant gatvę, todėl jiems reikėjo prisidėti 20 proc., ne 40 proc. Objekto priėmimo komisija pastabų neturėjo, tad jokių defektų per jokį laikotarpį ištaisyti nereikėjo. Garantija 5 metai, jei kas nutiks – atvažiuos ir
sutaisys“, – rašo jis.

Skaityti komentarus (19) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras