Kelio remonto darbai – per didžiąsias metų šventes(5)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-04-19 09:41
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Po pirmojo greideriavimo kelias atrodo kaip suartas – ne kiekvienai mašinai jis įveikiamas. Autorės nuotrauka

Tauragiškiai neretai skundžiasi dėl duobėtos gatvės, kitų smulkių nepatogumų. Specialistai dažnai į tokias problemas numoja ranka, girdi, kaimuose žmonės kur kas prasčiau gyvena ir nesiguodžia. Šįkart sulaukėme Stragutės kaimo gyventojos skambučio. Prieš pat šventas Velykas seniūnija susirengė remontuoti vieškelį. Šis kelias veda ir į kapines. Bent jau ketvirtadienį lengvąja mašina tokiu keliu važiuoti buvo neįmanoma.

Greiderininkas buvo girtas?

– Trečiadienio vakare grįžau iš darbo Tauragėje ir namų įprastu keliu nepasiekiau. To vaizdo žodžiais nupasakoti neįmanoma – kelkraščiuose augusi žolė, krūmai, medžių šakos – viskas sustumta į kelio vidurį ir palikta. Toks pat tas kelias tebebuvo ir ketvirtadienio rytą. Tiesa, kai kurie gyventojai turi visureigius, aukštesnes transporto priemones, ir vienu pakraščiu „pramynė“ vėžias. Tad ryte į darbą jau išvažiavau ir aš. Bet trečiadienį tokiu nugreideriuotu keliu nedrįsau važiuoti: bijojau sugadinti automobilį. Tad namus pasiekiau nuriedėjusi gerą kelio galą aplink, per Kunigiškius. Kas galėjo taip kvailai pasielgti? Kalbėjomės su kaimynais, svarstėme – ko gero, greiderio vairuotojas buvo girtas. Baisu ir pagalvoti, kas laukia tų, kuriems reikės nuvykti į Joniškės kapines – juk giminaičiai, atvykę švęsti šv.Velykų, norės giminaičių kapus aplankyti. O kas būtų, jeigu tektų žmogų laidoti? – ironizavo Stragutės kaimo gyventoja.

„Mano greideris, aš kaltas“

Tokiais žodžiais, vos išgirdęs klausimą, atsakė Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius. Tačiau kitaip, seniūno teigimu, pasielgti nebuvo galimybių.

 – Greiderio vairuotojas tikrai nebuvo girtas. Tokia yra darbų technologija, taip ir dirbame. Jeigu netikite, klauskite specialistų – jie pakomentuos, kaip reikia tvarkyti žvyrkelių kelkraščius. Ši procedūra taip ir vadinasi – kelkraščių suvertimas ant važiuojamosios dalies. Kam to reikia? Žvyrkeliai einant laikui nusigreideriuoja į kelkraščius, t.y. kelio pakraščiuose ne tik susikaupia dalis žvyro, bet ir susidaro kupstai, o važiuojamoji kelio dalis atsiduria tarsi lovyje. Tada ant kelio ima kauptis vanduo, o kelio būklė dėl to tik prastėja. Tėra vienas būdas – nuardyti kelkraščius, kad vanduo galėtų nutekėti, nesikauptų ant važiuojamosios dalies, – aiškino gaurės seniūnas V.Skirius.

Tai – vienintelis žvyrkelio gelbėjimo būdas

Valstybės įmonės „Tauragės regiono keliai“ specialistai, atsakingi už kelių priežiūrą, patvirtino seniūno žodžius – tokia technologija išties egzistuoja.

 – Mūsų įmonėje irgi dirbama tokia technologija. Kelkraščių suvertimas į važiuojamąją dalį yra vienas iš būdų gelbėjant žvyrkelius. Visų pirma, grąžinama dalis nustumdyto į šonus žvyro, antra – ant kelio nebesikaupia vanduo. Gyventojai šiuo atveju turėtų kiek pakentėti. Vėliau jie turės gerą kelią,  – paaiškino vienas įmonės atsakingų darbuotojų.

Turėtų dėkoti, o ne guostis

Seniūnas, kuris siuntė į Stragutę greiderį įsitikinęs, kad gyventojai nežino tikrosios kelių remonto vertės.

 – Pernai norėjome, kad tą darbą atliktų VĮ „Tauragės regiono keliai“. Už panašiai tokio kelio ruožo sutvarkymo darbus mums buvo pateikta sąmata – 24 tūkstančiai litų. Tąsyk rodžiau ją ir rajono merui, ir kitiems atsakingiems valdininkams. Niekas tokių pinigų mums neskyrė ir niekada neskirs. Todėl gelbstime savo kelius taip, kaip galime, kaip įstengiame. Žinoma, mūsų turima technika niekada neprilygs regiono kelius prižiūrinčios įmonės technikai. Jie gali iškart atsiųsti visą techniką, kuri važiuotų viena paskui kitą ir  darbus baigtų operatyviai. Mūsų atveju yra kitaip. Trečiadienį greideris suvarė kelkraščius į važiuojamąją dalį, penktadienį duosiu traktorių, ūkininkas paskolins kultivatorių, ir važiuosime tos ant kelio sustumtos velėnos smulkinti, o antrąkart greiderį siųsiu jau po šv.Velykų, – pasakojo seniūnas.

Pasak jo, šie darbai buvo suplanuoti atlikti savaite anksčiau, bet „koją pakišo“ prastas oras. Mat kai lyja, tokie darbai neatliekami. Tai patvirtino ir „Tauragės regiono kelių“ atstovas.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras