Martynas nori būti naudingas – padėkime jam(14)

„Pagėgių žinių" inform. | info@kurjeris.lt

2014-04-16 06:21
M.Girulio asmeninio archyvo nuotrauka

Martyną operavę gydytojai sakė, kad galūnių amputacija pacientams yra sunkiausiai įveikiama kliūtis. M.Girulio asmeninio archyvo nuotrauka

Mociškiuose (Pagėgių sav., Vilkyškių sen.) gyvenantis Martynas Girulis – neįgalus nuo gimimo. Tačiau vaiko, jo šeimos troškimas siekti daugiau, gyventi geriau, būti naudingam, daro stebuklus. Šiuo metu pinigų reikia Martyno bioninei rankai. Nesveika ranka jau amputuota. Laukia dar viena kelionė į Austriją.

Austrijoje 21-erių Martynui medikai amputavo dešinę ranką. Tai yra paskutinis svarbus žingsnis bioninės rankos pritaikymo link. Panašias operacijas atliekančių Austrijos medikų žodžiais, neretai pacientai persigalvoja paskutinę minutę arba po amputacijos operacijos labai išgyvena, gailisi. Martyno atvejis – kitoks: lietuvaitis džiaugiasi, kad žengtas lemiamas žingsnis svajonės išsipildymo link.

„Dabar esu įdomus pats sau, kol kas dar pratinuosi prie to, kad rankos nėra. Be neįgalios rankos lengviau gyventi, nes ji šiek tiek trukdė. Kai turėsiu bioninę ranką, būsiu labai laimingas, nors ir dabar tos laimės netrūksta“, – optimistiškai įspūdžiais dalijasi M.Girulis.

Gegužės pabaigoje Martynas vėl rengiasi į Austriją, kur jam bus pridėtas bandomasis rankos modelis. Martyną gydantis profesorius Oskar Aszmann Martyną vadina daugelio pasaulio neįgaliųjų viltimi. Martyno atvejis yra unikalus tuo, kad pirmą kartą bioninė ranka pritaikoma neįgaliam žmogui. Iki šiol bioninės rankos buvo transplantuotos tik po rankų traumų. O Martynas niekada iki šiol nevaldė rankų, jis tik dabar to mokosi. Prieš šią operaciją Martynui teko persodinti kojos raumenis į ranką. Mat rankos raumenys pasirodė esą per silpni. Jaunuolis intensyviai treniravo ranką ir dabar jam jau gali būti pritaikyta bioninė ranka, kainuojanti 92 tūkst. eurų (317 tūkst. litų). Martyno šeima jai jau paskyrė dalį pinigų: pardavė ūkį ir skyrė sūnaus rankai daugiau kaip 40 tūkst. Lt. Iš viso iki šiol operacijoms, konsultacijoms, reabilitacijai bei apžiūroms Giruliai jau išleido 134 300 litų. Martynas ir jo artimieji dėkoja visiems jau paaukojusiems ir aukojantiems tam, kad jo svajonė išsipildytų.

Bioninė ranka – naujausias medicinos išradimas. Specialūs davikliai fiksuoja elektromagnetinį lauką, kuris susidaro susitraukiant raumenims, ir valdo bioninės rankos variklius. Ji yra nuimama, vakare ją galima prijungti prie energijos šaltinio ir įkrauti, o ryte vėl pritvirtinti.

Martynas serga reta įgimta liga – artrogripoze. Liga pažeidė jo pečių, alkūnių, riešų, čiurnų raumenis, juos paralyžiavo. Po daugybės operacijų vaikystėje vaikinas pradėjo valdyti kojas. Tačiau Martyno rankos liko bejėgės – savarankiškai jis negali savimi pasirūpinti.

Martyno tėvai, siekdami padėti vaikui, pardavė savo ūkį, tačiau lėšų operacijai trūko, todėl buvo įkurtas paramos fondas. Daugiau informacijos apie Martyno ligą ir jo gyvenimą galima rasti internete www.martynofondas.lt

Galintys paremti Martyną Girulį, raginami pervesti lėšų į paramos fondą. Fondo kodas: 302744171, banko sąskaita: LT797300010130920989.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras