Teismą pasiekė skandalinga cigarečių vagystės byla(11)

„Pagėgių žinių" inform. | info@kurjeris.lt

2010-09-14 06:28

Prezidentas Valdas Adamkus 2007 m. gruodžio 5 dieną lankėsi  Pagėgių rinktinės sandėliuose, o jam išvažiavus  buvo įvykdyta skandalinga cigarečių vagystė. FOTO: E.Skipičio nuotrauka

Generalinė prokuratūra Klaipėdos apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje dėl didelės vertės svetimo turto vagystės ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis kaltinamas Tauragės gyventojas D. K.

 

 

Šis, skandalingai pagarsėjęs nusikaltimas buvo įvykdytas dar 2007 metais, bet trūkstant įrodymų byla vis strigo. Prieš ankstesniam prezidentui Valdui Adamkui apsilankant pasienyje, tuomet buvo sulaikytas stambus kontrabandinių rūkalų krovinys, o tuoj po jo išvykimo šis krovinys pradingo iš pareigūnų saugomo sandėlio. Ir tik pasienio rajonuose apsilankius Seimo pirmininkei Irenai Degutienei užmiršta byla buvo atnaujinta. Bendraudama su žiniasklaida Seimo pirmininkė išreiškė nepasitenkinimą dėl aplaidaus teisėtvarkos darbo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2007 metų pabaigoje iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės saugyklos buvo pavogtas labai didelis kiekis kontrabandinių cigarečių, kurių vertė viršijo 0,5 mln. Lt (504 520, 76 Lt). Į saugyklą buvo įsilaužta naktį, išgręžus spynos rakinimo mechanizmą. Cigaretės buvo pakrautos į krovininį automobilį ir išvežtos, tačiau jį su prekėmis tą pačią dieną sulaikė Pagėgių policijos pareigūnai. Dėl cigarečių vagystės Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tačiau nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamojo kaltę dėl nusikalstamos veikos padarymo, praėjusiais metais tyrimas buvo nutrauktas.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras