Sausio įvykių liudininkė tautos kovą įamžino sukauptame laikraščių archyve(0)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2014-01-14 06:09

Buvusi mokytoja Bernadeta Ežerinskienė mano, jog šis archyvas padės jaunajai kartai „nusikelti“ į tuos laikus, kai už laisvę tautiečiai paaukojo gyvybes. Autorės nuotrauka

Sausio 13-osios įvykius kiekvienas išgyveno savaip. Vilniuje tuo metu buvusi pagėgiškė Bernadeta Ežerskienė 1991 m. sausio mėnesį pirko kiekvienos dienos spaudą. Neseniai Pagėgių savivaldybės viešajai bibliotekai respublikinių ir rajoninių laikraščių archyvą padovanojusi buvusi mokytoja tikisi, jog spaudoje aprašyti įvykiai padės ateinančioms kartoms pajusti tuo metu už Lietuvą gyvybę pasirengusių paaukoti liudininkių išgyvenimus.

Archyve – leidiniai „Respublika“, „Pozicija“, „Tiesa“.

– Tomis dienomis man buvo sesija. Gyvenau bendrabutyje. Su bendrakurse nutarėm nueiti pažiūrėti, kas darosi Nepriklausomybės aikštėje. Žmonių buvo pilna ne tik aikštėje, bet ir priešais stovinčio daugiabučio gyvenamojo namo balkone, ant namo stogo. Pamenu, kaip žmonės nešė armatūrą – barikadavo Seimo vidinį kiemelį. Mačiau, kaip blokavo tiltą, kuriuo eidavau į Pedagoginį institutą. Laukymėje tarp jo ir Aukščiausiosios Tarybos rūmų kasė griovius. Prie Neries stovėjo automobiliai, kuriuos vėliau aplaužė pro šalį važiavusios tanketės. Ėjau ir pirkau spaudą. Laikraščius nešiau į bendrabutį. Jaučiau – tai, kas vyksta, ateityje turės didelę reikšmę, – mena buvusi Stoniškių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja B.Ežerskienė.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras