Tauragiškiai Seimo rinkimuose balsuoti eis, bet permainų nesitiki(17) 

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2012-07-19 20:00
Renaldo Malycho nuotrauka

Politinės reklamos stendai 2008 metais. Renaldo Malycho nuotrauka

Šių metų rudenį visa Lietuva vėl eis prie balsadėžių – spalio 14 dieną rinksime naujus (o gal senus) Lietuvos Respublikos Seimo narius. Šiandien jau žinomos daugelio kandidatų Tauragėje pavardės: Vaidotas Globys (Darbo partija), Linas Stankus (Liberalų sąjūdis), Linas Janušonis (Liberalų ir centro sąjunga), Darius Petrošius (Socialdemokratų partija), Egidijus Klumbys (Tvarka ir teisingumas), Aušrinė Norkienė (Valstiečių liaudininkų partija), Stasys Šedbaras (Tėvynės Sąjunga). „Tauragės kurjeris“ sutiktų gatvėse tauragiškių klausė, ar jiems žinomi šie kandidatai ir už ką jie atiduotų savo balsą.

Stasys:

– Užmetu akį į tai, kas verda politikos katile, tačiau negaliu pasakyti, kad labai domiuosi. Nežinau, kas kandidatuoja šiemet į Seimą. Ir kai išvardijote man pavardes, nelabai jos pasirodė girdėtos. Patiko senasis meras Robertas Pieča. Neblogas buvo. Dar kaimynystėje gyveno. Patinka ir Pranas Petrošius. Nors eisiu balsuoti, bet nemanau, kad išrinkus naujus narius kas nors keisis. Žmona mano tai pirma puola prie balsadėžės – atliekame savo pareigą, ir tiek. Nieko gero nebuvo, nėra ir nebus.

Ona:

– Kol neišvardinote, net nežinojau šių metų kandidatų pavardžių. Balsuoti visuomet ėjau ir eisiu. Reikia jais tikėti, nes jei žmogus netiki – jis pražuvęs. Ir į Bažnyčią einame aklai tikėdami Dievu, kurio niekas nematė. Šiaip savo balsą atiduočiau už Arūną Jancevičių, bet kad jis nesiveržia į Seimą. Daugelį kandidatų žinau, seku, kas vyksta Taryboje, bet asmeniškai nė vieno nepažįstu, nesu susidūrus. Jei šiandien reiktų rinktis – balsuočiau už jaunus žmones: Liną Stankų, Darių Petrošių ar Liną Janušonį. L.Stankus ir D.Petrošius daugiau ir Taryboje reiškiasi. Man labiausiai patinka stebėti dviejų šeimos klanų peripetijas, karus. Niekaip Stankai su Petrošiais vietomis ir dvarais nepasidalina. Reikia užleisti pozicijas jaunimui – jie žiūri į ateitį, o brandaus amžiaus politikai elgiasi taip, kaip elgdavosi Stalino laikais. Jauni politikuojantys žmonės siekia pritraukti investicijų, nori įsteigti daugiau darbo vietų. O tai ir yra opiausia problema – jaunimas sėdi be darbo. Nėra dirbančių – nėra ir pensijų.

Alma Janina:

– Nelabai turiu laiko domėtis politikais: anūkai maži, serganti dukra, daržas. Buvusi nebuvusi man ta politika. Tačiau balsuoti visuomet einu, jaučiu pareigą, nors netikiu, kad kas pasikeis. Jei aš neisiu balsuoti, neaišku, už ką kitas atiduos savo balsą. Turi būti valstybėje tvarka. Palaikydavau konservatorius–krikščionis demokratus, tačiau šitie irgi prisidirbo. Visi žiūri tik į savo kišenę. Kaip liaudis sako, politika – tai prostitutė. Dabar esu sutrikusi. Jei mėgiamos partijos kandidato nėra, tai balsuosiu už asmenybę. Nelabai kas iš jūsų nurodytų kandidatų tinka. Gal Donalda Meiželytė eis vėl į Seimą? Meno žmonės kitokie, visai man patiko Arūno Valinsko įsteigta partija. Donalda, nors daug ko Seime ir nenuveikė, tačiau moka „pašposinti“ ir atkreipti į save dėmesį.

Albinas:

– Domiuosi politika ir visuomet einu balsuoti. Kiekvieną kartą, mesdamas biuletenį į dėžę, galvoju, kad bus sukurtas geresnis gyvenimas. Balsuosiu už jaunus žmones, nes tik jiems rūpi naujų darbo vietų steigimas. Kiek gali tas senimas maišytis, reikia jiems atsisveikinti su šiltomis kėdėmis. Palaikau Darbo partiją, tačiau Vaidotas Globys man nelabai patinka. Iš jūsų išvardintų kandidatų balsuočiau už Egidijų Klumbį, nes kilęs iš Žygaičių, kaimynas buvo. Su jo tėveliu prie vieno stalo sėdėdavome. Tiesiog jaučiu simpatiją kaip pažįstamam. Esu už paprastus žmones.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras