Mokslo metams tauragiškiai ruošiasi iš anksto (1)

2011-09-06 07:12
Eugenijaus Skipičio nuotrauka

Eugenijaus Skipičio nuotrauka

Netrukus suskambės rugsėjo pirmosios varpelis. Vieniems jis bus prabėgusios vaikystės prisiminimas, kitiems – rūpestis. Kiekvienais metais artėjanti rugsėjo pirmoji tėvams, o neretai ir seneliams atneša nemažai finansinių išlaidų. Statistika teigia, kad tėvai vienam mokiniui prieš mokslo metus vidutiniškai išleidžia apie 310 Lt. Populiariausios prekės – sąsiuviniai ir rašymo priemonės, piešimo reikmenys, kuprinės, vaikiški drabužiai ir avalynė. Ar finansiniai rūpesčiai dėl vaikų ir vaikaičių neužgožia prisiminimų apie savo mokslo metus?

Elvyra:

– Nelabai yra kada tais prisiminimais mėgautis, be to, tas laikas jau labai toli. Rengiant vaikus mokyklai išlaidų tikrai yra. Mūsų jaunystės metais viskas buvo pigiau. Užsitempdavome uniformą, ir jos užtekdavo iki mokslo metų galo. Tėvų atlyginimai kažin ar siekdavo šimtą rublių. Prabangos nebuvo. Dabar viskas kitaip. Aš abejoju, kad tėvams pakanka statistinės pinigų sumos. Kiekvieni tėvai, jeigu tik išgali, savo vaikui perka geresnį drabužį, apavą, netgi brangesnį pieštuką ar labiau blizgantį sąsiuvinį.  Visa tai  kainuoja. Viena mano mergaitė baigė vidurinę, kita dar eis į mokyklą. Mokslo metams ruošiuosi iš anksto, gal todėl kartais kai ką pavyksta nusipirkti pigiau

 

Vytautas:

– Prisiminimais mažai gyvenu, ypač apie mokyklą. Mano vaikai mokslus baigę, todėl nuo rugsėjo pirmosios rūpesčių esu toliau. Dabar, kai visi lipame per vienas kito galvas, kai norime atrodyti vienas už kitą turtingesni, pasipūtę, toks šokinėjimas brangai kainuoja. Galėtume gyventi kukliau, tada ir išlaidos būtų mažesnės. Kai anūkai pradės eiti į mokyklą, aš, kaip senelis, turbūt irgi pajausiu finansinį mokslo skonį. Dabar dar galiu atsikvėpti nuo šitų rūpesčių.

 

Jūratė:

– Mūsų šeima gyvena Pagramantyje. Viena mergaitė važinės mokytis į Tauragę, bus papildomo nerimo, kita lankys mokyklą Pagramantyje ir vaikščios per nesuremontuotą tiltą, apie kurį „Tauragės kurjeris“ rašė. Rugsėjo pirmoji tėvams visada atneša nemažai rūpesčių. Drabužių ar mokslo priemonių pirkimas dar ne viskas. Sukaupto rugsėjo pirmosios lauknešėlio neužtenka. Mokslo metai pareikalauja papildomų išlaidų. Pasakyti, kiek tiksliai pinigų išleidau šiemet, tikrai negaliu, nes atidžiai neskaičiavau. Kur galėjau, ten stengiausi taupyti, bet manau, kad per tūkstantį litų būsiu išleidusi. Guodžia tai, kad parduotuvėse beveik visko yra, nebereikia kaip anksčiau, valandų valandomis grumdytis eilėse.

 

Laima:

– Mano anūkėlė Greta jau pasiilgo mokyklos. Kaip močiutė gali jai ko nors nenupirkti? Nesvarbu, kad tėvai jos mokykliniais reikmenimis pasirūpina. Dabar vaiką parengti mokyklai netgi pasiturintiems tėvams labai brangu. Berniukų apranga gal kainuoja šiek tiek pigiau, bet dėl mergaičių tėvams labai reikia pasitempti. Ypač vyresnėse klasėse, kai panelės pradeda rengtis gražiau už mokytojas. Mane slegia vaikų ir tėvų noras išsiskirti savo galimybėmis. Manyčiau, kad mokyklose būtų teisinga dėvėti uniformas. Kai kurios klasės kartais pavirsta tėvų turto demonstravimo namais. Kam šito reikia? Kai kurie vaikai dėl šito jaučiasi nejaukiai, įgyja įvairiausių kompleksų. Tėvams dėl to irgi būtų mažiau rūpesčių, mažiau reikėtų lakstyti po parduotuves. Manau, kad rugsėjo pirmoji mūsų miesto gyventojams didelių problemų nekelia. Savo mokslo metus prisimenu su malonumu. Rugsėjo pirmoji būdavo šventė.

 

Kalbino ir fotografavo Eugenijus Skipitis

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras