Žygaičių gimnazijoje minėta Žmogaus saugos diena(0)

2015-05-25 13:06

Žygaičių gimnazijos archyvo nuotrauka

Gegužės 22 dieną  Tauragės rajono Žygaičių gimnazijoje vyko netradiciniam ugdymui skirta Žmogaus saugos diena.

Rytą pradėjome nuo pavojaus signalo, kuris dar kartą priminė mokiniams, kaip saugiai elgtis ekstremalioje situacijoje. Gimnazijos direktorė Daiva Gabietaitė pasveikino susirinkusius mokinius bei svečius iš Tauragės profesinio rengimo centro, Batakių vidurinės mokyklos bei buvusią mūsų mokyklos kūno kultūros mokytoją kineziterapeutę  Eugeniją Niparavičienę.

Pirmoji šventės dalis pradėta draugiškomis futbolo ir krepšinio varžybomis, kuriose savo jėgas išbandė svečių ir mūsų gimnazijos mokinių komandos. Kineziterapeutė E.Niparavičienė mergaičių komandas mokė šiaurietiškojo ėjimo su lazdomis paslapčių.

Antroji renginio dalis – tai įžanga į saugią vasarą. Užduočių tikslas – mokyti efektyviai taikyti priešgaisrinės saugos, pirmosios pagalbos žinias. Mokinių pasirengimą stebėjo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės Judita Sadauskytė ir Raimonda Žvynakienė. Šventėje mokiniai susipažino su ginklais, kuriuos demonstravo Tauragės apskrities vyr. policijos komisariato inspektorius Mantas Sabaliauskas. Priešgaisrinės saugos paslaptimis dalijosi Tauragės rajono priešgaisrinės tarnybos viršininkas Gintaras Ramanauskas ir ilgametis priešgaisrinės apsaugos darbuotojas Vladas Liekis.

Diena prabėgo ne tik įdomiai, bet ir prasmingai. Mokiniai suprato, kad norint išvengti arba sumažinti pavojų tikimybę, reikia mokytis tinkamai juos atpažinti, nepasiduoti panikai ir tinkamai imtis pavojaus likvidavimo  žingsnių. Renginio pabaigoje įteiktos padėkos gimnazijos bei svečių komandoms.  Visą renginį lydėjo smagios emocijos, suvienijusios šventės dalyvius. 

Šios dienos iniciatorė ir organizatorė – gimnazijos direktorės pavaduotoja Gitana Tamavičienė.

Lina Norgailienė ir Daiva Gudauskienė, Žygaičių gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras