Žalgirių gimnazijos atstovai dalyvavo konferencijoje Klaipėdoje(0)

2015-03-26 09:52

Enrika Ačaitė, Alfas Ivanauskas, Vaiva Kaktaitė. Autorės asmeninio albumo nuotrauka

Kovo 23 dieną Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje vyko respublikinė mokinių projektinių, kūrybinių, tiriamųjų darbų konferencija „Pagaminta mokykloje“. Tema netradicinė – viskas apie maistą, nes jis gali padėti keliauti, pažinti, tapti įkvėpimo šaltiniu ir pats tapti menu. Be to, tai puikus būdas bendrauti, susidraugauti. Tema mus sudomino, todėl nutarėme pristatyti ir mūsų gimnazijoje vykdomas veiklas.

Konferencijoje tarp 14 Žemaitijos zonos gimnazijų dalyvavome ir mes, Žalgirių gimnazijos IIb klasės mokinės Enrika Ačaitė, šių eilučių autorė Vaiva Kaktaitė bei mūsų technologijų mokytojos Sigita Bartušienė ir Nijolė Norgilienė.

Konferencijos svečiai – Alfas Ivanauskas, VMG įkūrėjas, geriausio pasaulyje kulinarinio žurnalo redaktorius ir dar dešimčių projektų įkvėpėjas ir organizatorius, apskritai nerealus žmogus ir dizainerė Jolita Vaitkutė – jauna, bet jau daug pasiekusi menininkė, labiausiai žinoma savo kūryba iš maisto produktų. Ji – gyvas įrodymas, kad nestandartiškai mąstantis ir svarbiausia kuriantis žmogus gali būti pripažintas ir vertinamas.

Kad maisto tematika neišsemiamai plati ir įvairi, galėjome įsitikinti grožėdamiesi mokinių fotografijomis, medžio, keramikos, tekstilės darbais.

Po pietų konferencijos darbas vyko sekcijose „Pasaulio cukrus“, „Tyras žvilgsnis“, „Mokslo pipirinė“ ir „Kūrybos meniu“. Mes pranešimą „Aš maitinuosi sveikai, o tu?“ (mokyt. L.Bardzilauskienė, S.Bartušienė, N.Norgilienė) pristatėme „Mokslo pipirinės“ sekcijoje. Jame palyginome savo gimnazijos I–II klasių mokinių mitybą su „Bado juostoje“ gyvenančių bendraamžių mityba. Kalbėjome apie atsakingą vartojimą, kuris gali prisidėti prie gerovės Žemėje. Išklausėme pranešimus apie sveiką, pilnavertę mitybą, „Ghi“ sviestą, arbatų kūrimą ir kt., kuriuos pristatė gimnazistai iš Klaipėdos, Šilalės.

Konferencijos pabaigoje visi dalyviai buvome gausiai apdovanoti rėmėjų dovanomis, bet svarbiausia, kad kūrybiškoje aplinkoje įdomiai ir prasmingai  praleidome laiką.

 Vaiva Kaktaitė

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras