Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimai – mokyklų muziejams(3)

2014-12-16 12:08

Tauragės krašto mokyklų muziejininkai apdovanojimų ceremonijoje Vilniuje. Autorės nuotrauka

Baigiantis metams Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) sukvietė šalies mokyklų jaunuosius muziejininkus ir jų vadovus į baigiamąją konferenciją. Renginys vyko Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje galerijoje.

Konkursas-apžiūra vyko visus metus. Rezultatai buvo apibendrinti rugsėjo-spalio mėnesiais atskirai keliose zonose: Žemaitijoje, Aukštaitijoje ir Dzūkijoje.

Į baigiamąją konferenciją Vilniuje buvo pakviesti geriausiais pripažintų mokyklų muziejų vadovai, jaunieji muziejininkai ir aktyvūs muziejų pagalbininkai.

Respublikinei apžiūrai buvo pateikta 114 darbų iš įvairių Lietuvos mokyklų. Sužinojome, kad Tauragės apskrityje veikia net 28 mokykliniai muziejai. Daugiausia kraštotyros, mokyklos istorijos ir krašto istorijos muziejų.

Ypač palankiai konferencijoje įvertinti Žygaičių gimnazijos bei Lomių krašto istorijos ir etnografijos muziejai. Jų vadovės Danutė Jakūbauskienė ir Elena Bazinienė apdovanotos Švietimo mokslo ir ministerijos II laipsnio diplomais bei vertingomis dovanomis. Švietimo ir mokslo ministerijos padėkomis apdovanoti ir jų vadovaujami muziejai.

Už nuoširdų darbą krašto istorijos srityje LMNŠC padėkos raštais apdovanotos Lomių pagrindinės mokyklos mokytoja Lolita Užkurienė, „Aušros“ pagrindinės mokyklos mokytoja Lina Trijonienė, „Šaltinio“ progimnazijos mokytojos  Birutė Kelpšaitė-Mazurkevičienė, Danutė Paulienė ir Loreta Lauciūtė. Apdovanojimus pelnė ir šių mokyklų jaunieji muziejininkai.

Už nuoširdų rūpestį kuruojant Tauragės mokyklų muziejus padėka įteikta Pagalbos mokinio ir mokytojo centro metodininkei Rūtai Kiaulakienei.

Lina Trijonienė,

Tauragės rajono mokyklų kraštotyros metodinio būrelio pirmininkė

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras