Stragutės bendruomenę subūrė Užgavėnių šventė(0)

2015-02-20 11:04

Žiemos palydėti susirinko gausus būrelis bendruomenės narių. Stragutės kaimo bendruomenės nuotrauka

Užgavėnės – paskutinė mėsėdžio bei žiemos išvarymo diena. Sakoma, kas per Užgavėnes nesueis krūvon, bus „biednas“. Tad Stragutės kaimo bendruomenėje nuo pat ryto prasidėjo ruošimasis šiai šventei.

Vyrai krovė kuo dailesnį ir aukštesnį laužą, kėlė aukštai Morę. Negras, Čigonės, Lašininis su Kanapiniu lankė gyventojus, kvietė į šventę ir kartu atsisveikinti su žiema. Personažai, pačiomis įdomiausiomis kaukėmis, kėlė juoką. Skambėjo vietos muzikantų muzika. Susirinkusiuosius pasveikino bendruomenės pirmininkė Laima Dėlkienė.

Šventės metu dėl išlikimo grūmėsi Lašininis su Kanapiniu. Žinoma, Kanapinis buvo stipresnis. Niekaip negalėjęs įrodyti savo pranašumo Lašininis pasidavė, kai pamatė deginti įvežamą Morę. Liaudiškų melodijų fone visi smagiai linksminosi, vaišinosi bendruomenės moterų paruoštomis skaniausiomis košėmis su kiaulių uodegomis, nes liaudies išminti byloja, kad per Užgavėnes valgyti reikia kuo riebiau, jei nori „drūts ir stipras būt“ per visus metus. „Gydytojai“ baltais chalatais vaišino karšta vaistažolių arbata.

Atsisveikinant pirmininkė padėkojo visiems, prisidėjusiems prie Užgavėnių šventės organizavimo.

Stragutės kaimo bendruomenės inform.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras