Lėlių teatras – ir pramoga, ir pamoka(0)

2014-12-05 09:00

Lėlių teatras ir žiūrovams, ir artistams padeda susipažinti su teatro kultūra. Vaikų literatūros skyriaus archyvo nuotrauka

Tauragės rajono Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius mažuosius tauragiškius su paslaptingu knygų pasauliu supažindina netradiciškai, per lėles. Kad būtų dar linksmiau, sumanėme organizuoti rajono bibliotekų lėlių teatrų festivalį.

Teatro lėlė – Batuotas katinas – yra mėgstamiausia vaikų lėlė, jos vardu pavadintas ir pats lėlių teatras. Bibliotekoje teatras gyvuoja jau dvidešimt trejus metus, pastatyta daugiau nei trisdešimt spektakliukų, sukaupta per 40 įvairių teatrinių lėlių. Su teatru užaugo ne viena vaikų karta, mūsų teatras žinomas respublikos bibliotekų bendruomenėje. Vaikams tokia biblioteka yra patraukli, joje smagu, linksma ir įdomu, o patirti įspūdžiai išlieka ilgam. Per lėles jie susipažįsta su knygomis, rašytojais, pažįsta gamtą ir pasaulį. Renginius vaikams vedame su Batuoto katino kostiumu, nes jis yra mūsų bibliotekos simbolis. Bibliotekos darbuotojos turi sukaupusios ilgametę darbo patirtį, žino lėlių poveikį vaikams ir toliau tęsia šią tradiciją.

2014 metus paskelbus Teatrų metais, nusprendėme pasikviesti ir kitus rajono bibliotekų lėlių teatrus ir surengti bendrą festivalį. Festivalyje dalyvavo Tauragės „Aušros“ pagrindinės mokyklos bibliotekos vaikų lėlių teatras „Boružė“ (vadovė B.Vaivadienė), Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Pagramančio filialo vaikų lėlių teatras „Gramančiukai“ (vadovė V.Bartušienė) ir Tauragės savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus „Batuoto katino“ lėlių teatras (vadovė B.Jogėlienė). Į renginį susirinko daugiau nei septyniasdešimt vaikų, pačius mažiausius atlydėjo jų tėveliai, kolegės, draugai ir bibliotekos bičiuliai. Penkiolika artistų jiems suvaidino spektakliukus „Meduolis ir Meduolytė“ („Gramančiukai“), „Prieš Kalėdas“ („Boružė“) ir „Pepė Ilgakojinė“ („Batuotas katinas“). Vaikus, atėjusius į lėlių teatrų festivalį, pasitiko renginio vedantysis Batuotas katinas (skyriaus darbuotoja B.Jogėlienė), o į svečius netikėtai užsukęs populiarus vaikų knygų personažas Karlsonas (Tauragės MKC darbuotoja R.Didorienė), padėjo jam pristatyti teatro kolektyvus, užimti žiūrovus pertraukėlių metu, skelbti nominacijas, įteikti padėkos raštus ir apdovanojimus kolektyvams ir artistams.

Rajono bibliotekose veikiantys lėlių teatrai parodė, kaip jie dirba. Visiems buvo linksma ir smagu. Lėlių teatras – ir pramoga, ir įdomi bibliotekos, dirbančios su vaikais, darbo forma. Žiūrovai susipažįsta su teatro kultūra, taip skatinamas jų kūrybiškumas, gilinami vaikų tarpusavio bendravimo įgūdžiai.

Alina Bagdonienė

Tauragės rajono Birutės Baltrušaitytės Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras