Europos programavimo savaitė Tauragėje – nauji įspūdžiai ir patirtis(0) 

2015-10-22 14:23

Autorės nuotrauka

Spalio 10–18 dienomis Europoje ir visame pasaulyje vyko programavimo savaitė. Ši savaitė – tai visuomeninė iniciatyva, nuo 2013 m. vykdoma savanorių, palaikoma ir skatinama ES komisijos. Lietuva – viena iš 50 pasaulio šalių dalyvių. Sužinoję apie tokią iniciatyvą Tauragės jaunųjų programuotojų mokyklos (TJPM) ir „Šaltinio“ progimnazijos įvairių dalykų mokytojai nusprendė tapti Europos programavimo savaitės savanoriais Tauragėje. 

Ruošdamiesi šiai savaitei mokytojai susipažino su galimybėmis organizuoti įvairias veiklas, kurių tikslas parodyti, kaip galima įgyvendinti savo idėjas programuojant, populiarinti programavimą, programuotojo profesiją, įtikinti, kad tai nėra taip sunku, kaip atrodo, ir suburti susidomėjusius žmones mokytis. Mokytojai labai aktyviai registravo savo renginius ir netradicines veiklas tinklapyje codeweek.eu. Džiaugėmės, kad mūsų renginiai buvo patvirtinti EU programavimo savaitės komisijos, o įsibėgėjus savaitei interaktyvus žemėlapis svetainėje rodė, jog skaitlingumu pirmavome tarp visų Lietuvos miestų.

Tiek mokytojams, tiek mokiniams patiko į jau žinomus dalykus pažvelgti naujai, atrasti ir pritaikyti pačias naujausias technologijas ne tik dirbant kompiuteriu, bet ir mokantis veiksmingiau spręsti problemas, bendrauti, bendradarbiauti, pažadinti kūrybines galias.

Pradinių klasių mokiniai itin aktyviai dalyvavo netradiciniuose užsiėmimuose, kuriuos organizavo mokytojos S.Jurgilienė, I.Lukošienė, V.Prialgauskienė, D.Kiniulienė, T.Norkienė, V.Novikienė, V.Platakienė. Mokiniai konstravo, piešė, kūrė iš eko medžiagų robotus, programavo žaisdami linksmus žaidimus, programuodami kūrė muziką, atlikdami specialiai parengtas užduotis ugdė savo loginį kostruktyvųjį mąstymą, rengė parodėles bei dalyvavo 8f klasės merginų specialiai šiai savaitei sukurtame robotukų šokyje mokyklos „flash mobe“.

Be galo išradingi, kūrybingi bei smalsūs mokytojai dalykininkai „užkrėtė“ programavimo virusu ir vyresniuosius mokinius. Kalbų mokytojos A.Biknerienė, V.Petraitienė, L.Zakarienė, V.Šlickytė, D.Albrechtienė, N.Juknienė, L.Tekorienė pristatė mokiniams programavimo pradžiamokslį linksmais žaidimais užsienio kalbomis, įtraukė mokinius į programavimą blokeliais kuriant kalbų projektus programa Scratch, turtino žodynus programėlių išmaniuosiuose įrenginiuose pagalba. Matematikos mokytojos L.Šimanauskienė, N.Šiškauskienė ir S.Bendikienė sudomino mokinius šiuolaikinėmis mokymo/si technologijomis per specialiuosius žaidimus, projektinių darbų – virtualių testų kūrimą programuojant, kodavimą dvejetainiais kodais; ugdė tikslingus loginio mąstymo gebėjimus sprendžiant interaktyvius probleminius uždavinius tarptautinio konkurso „Bebras“ treniruotėje. Gamtos mokslų mokytojai G.Liutkienė, K.Masalskis, D.Ramanauskienė organizavo biologijos, chemijos, fizikos bandymus programuojant. Geografijos mokytojos E.Rupšienė ir D.Paulienė su mokiniais nagrinėjo programavimo savaitės veiklų paplitimo pasaulyje žemėlapį, aptarė šalis pagal jose vystomas naująsias technologijas. Dailės mokytoja G.Ciganienė supažindino mokinius su piešinių kodavimu, piešimu taškais bei surengė mokinių kūrinių parodėlę. Ugdymo karjerai mokytoja M.Šimanauskienė 8-ų klasių mokiniams pristatė programuotojo profesiją bei jos perspektyvas.

EU programavimo savaitės organizavimo Tauragėje iniciatyvą aktyviai palaikė TJPM mokytojai K.Masalskis, S.Macienė, A.Žylienė. Ir nors mokymas programuoti yra tiesioginė jų veikla, tačiau savo užsiėmimus mokytojai organizavo taip, kad jie būtų ypatingi ir dar labiau įsimintini.

Savaitės renginius „Šaltinio“ progimnazijoje ir Tauragės jaunųjų programuotojų mokykloje vainikavo „robotukų“ šokis bei linksmas informacijos atkodavimo žaidimas, kurį laimėjo 8a klasės mokiniai.

Dėkoju šauniems ir aktyviems mokytojams, nepabijojusiems tapti programavimo šaukliais ir populiarintojais Tauragėje.

Tikiuosi, kad mūsų iniciatyvumas įkvėps Tauragės ugdymo įstaigas kitais metais dalyvauti EU programavimo savaitėje. Mielai pasidalinsime savo gerąja patirtimi. Šiuo metu kuriame savaitės veiklų abiejose mokyklose vaizdo įrašus ir laukiame, kada Europos programavimo savaitės komisija suves šių metų statistinius duomenis. Galbūt būsime sertifikuoti tarp aktyviausių mokyklų Europoje. 

N.Šiškauskienė, EU programavimo savaitės veiklų „Šaltinio“ progimnazijoje ir TJPM koordinatorė

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras