„Aplink striptizo stulpą savo jau atsisukau“ – Gytis Ivanauskas || Laikykitės ten pokalbiai(2) 

Laisvės TV

2018-12-10 13:17

„Laikykitės ten pokalbiuose“ vieši aktorius, šokėjas ir režisierius Gytis Ivanauskas. Šį kartą pokalbis vyko neįprastai – Andrius Tapinas susitikimui su Gyčiu pasiruošė visą krepšį daiktų, kurie kažkaip susiję su aktoriaus gyvenimu ar jo kurtais vaidmenimis. Pokalbis apie aktorystę, striptizo stulpą ir neapykantą mieste vykstantiems maratonams per „Laisvės TV“. 

Interviu su G. Ivanausku ištrauka:

Jūsų aktorystė apsiribojo laikroduku ir degtuku iki to momento, kai jūs einate pas Vaitkų ir Choliną. 

Aš nuėjau, kaip čia pasakyt švelniau, tikrai ant durniaus. 

Na, su tokiu portfolio, nu jo, aš įsivaizduoju.

Aš buvau tikras, kad į dailės akademiją tikrai įstosiu, nes žinojau, kai kurie žmonės įstojo su žemesniais balais negu mano. Tai man buvo kaip ir ramu. Bet galvoju, ai, dar nueisiu į muzikos ir teatro akademiją, ten pabandysiu. Nuir aš nuėjau, paskaičiau tuos eilėraščius, kuriuos skaitydavau dar 8 klasėje skaitovų konkursuose. Jau nebe laikrodukas, jau buvau pažengęs. 

Laikrodis.

Didelis laikrodis, senovinis laikrodis. Pasirodžiau aš ten kažkaip labai neblogai, atėjo gandas, kad ten atėjo kažkoks tai ohoho Ivanauskas. O aš visiškai žalias, aš nieko nesuprantu, man liepia rėkti aš rėkiu, man liepia verkti aš verkiu. Toks vaikiškai naivus buvau, bet turbūt su tokia gera širdimi ir geru vidumi, labai nuoširdus, tai tas turbūt ir papirko. Ir man reikėjo pasirinkti, nes įstojau ir ten ir ten. Arba aš einu pas Vaitkų į pirmą kursą, į aktorius, arba einu pas Andželiką Choliną, tiesiai į antrą kursą, kas reiškia, kad man atsiperka metai, kuriuos praleidau statybų inžinerijoje. Tada aš turiu ir aktorinį ir šokį ir, plius, tam pačiam kursui vaidybą dėsto Vaitkus. Tai man toks tobulas komplektėlis, asorti. Taip man viskas gražiai susiklostė.  

Taip atsirado teatras po truputuką?

Ką reiškia atsirado teatras. Teatras atsirado man įstojus į antrą kursą. Pasimokius po pusmečio iš karto. Atsirado Oskaro Koršunovo „Ugnies veidas“. 

„Ugnies veidas“. Ten toks įdomus sutapimas per du spektaklius. Jūs viename spektaklyje su savo partnere buvot brolis ir sesuo, o kitame spektaklyje tapote mylimaisiais. Kokia ten buvo istorija?  

Aš kaip tik įstojau į antrą kursą ir praėjus pusmečiui aš sužinojau, kad Oskaras Koršunovas stato „Ugnies veidą“ ir ten yra du personažai. Amžius neaprašytas bet tai yra du paaugliai. Tai mergaitė truputėlį vyresnė, o sūnus jaunesnis. Tai galima spėti, kad jai kokių 16 o jam kokių 13. Tada kai man buvo 19. Aš ir atrodžiau kaip 13. Tikrai. 

O kaip dabar atrodote?

Nu dabar irgi nepasakytumėte, kad 53. 

Tikrai ne. 52, 52 su puse max.

O mano partnerė Rasa Samuolytė, aš ją buvau kaip aktorę įsimylėjęs dar nuo mokyklos laikų, kiek teko vaikščiot į teatrą. Aš negalėdavau repetuoti, nes pasižiūriu į ją ir žvengiu, nes ji pati iš savęs labai juokinga.  

Paprastai, kai žmonės būna įsimylėję ir pasižiūri vienas į kitą kažkaip kitaip jie reaguoja.

Ne tu įsivaizduoji, tu pasisuki, o čia tavo diva.

Ir taip visada buvo?

Ne, kažkaip išmokau savo kontroliuoti.

Tai tas mūsų duetas pagimdė kitą spektaklį. „Romeo ir Džuljeta“, taip pat Oskaro Koršunovo. Dar juokas buvo labai juokingas. Pasikvietė jisai mus su Rasa, sako, einam aš vaišinu po kokteilį į barą. Ir mes vienas kitam su Rasa: „tu įsivaizduoji dėl ko?“ „O tu?“ „Aš irgi“. Sako: „kai pasakys ir atitiks tai, ką aš galvoju“, – Rasa sako, – „tai aš padarysiu hm hm“. Nu irakurat. Aš kažkur buvau nugirdęs, kad statys „Romeo ir Džuljetą“ ir lyg, gali būti, kad ten bus Gytis su Rasa. Ir mes stovime bare, vasara, šilta, lauke. Oskaras pradeda lalala čia „Ugnies veidas“ taip toliau, taip toliau ir po dviejų metų, maždaug, planuoju statyti „Romeo ir Džuljetą“ ir nieko kito neįsivaizduoju, kaip jus. Ir Rasa taip: hmm hmm. Ir aš, galvoju, prasmegsiu skradžiai. Žinai, kaip užeina, nežinau, ar galima tokį žodį vartoti. 

Galima.

Užeina myžjuokis. 

Vat šito žodžio nesitikėjau ir man reiktų pasižiūrėti mūsų leidimų sąrašą. 

Nu uždėsit pypsiuką. Bet tas, toks durnas, kažkoks visiškai debiliškas juokas, kurio tu niekaip negali sustabdyti. 

O Oskaras turbūt galvojo, kad iš jo juokiasi?

Nu taip, tragedija. 

Daugiau–„Laisvės TV“pokalbyje.

 

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras