Skelbia iniciatyvą „Pasidalink. Mama – mamai“ (4)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2018-10-30 06:13

„Galimybė pasidalinti – tai, kas gyvenimą daro įdomesniu ir prasmingesniu“, – skelbia užrašas ant paramai skirtos komodos. Daivos Žebelienės nuotrauka

Tauragės ligoninės kolektyvas ėmėsi gražios iniciatyvos „Pasidalink. Mama – mamai“, kurios esmė – sudaryti sąlygas dalytis išaugtais vaikiškais drabužėliais ar kitais kūdikiams reikalingais daiktais. O kad komodos stalčiai nebūtų tušti, iš pradžių pasirūpins pačios medikės ir lapkričio 6-ąją, Pyragų dieną, kolektyve rengs akciją, kurios metu kūdikių drabužėlius mainys į pyragus.    

Tauragės ligoninės kolektyvas ėmėsi iniciatyvos, kuria siekia padėti mažylių susilaukusioms nepasiturinčioms šeimoms. Anot ligonės vadovo Liutauro Indriuškos, kai kurioms šeimoms tikrai reikia paramos.

– Kai kurios mūsų darbuotojos taip pat yra mamos ir žino, kad drabužėlių naujagimiai tikrai nesudėvi ir jie gali būti perleidžiami iš šeimos į šeimą. Bendraudami su kolektyvu nusprendėme, kad reikia įrengti vietą, kurioje kas galės padėtų, o kam reikės, pasiimtų. Nusprendėme, kad tinkamiausia vieta – šalia Akušerijos skyriaus. Manome, kad mamos bus supratingos ir neims to, ko nereikia, neiššluos, paliks ir kitoms šeimoms, – sakė L.Indriuška.

Vyriausioji slaugytoja, slaugos administratorė Laima Laugalienė patikslino, kad iniciatyva jau pradėta įgyvendinti, todėl galintys padovanoti drabužėlių, žaisliukų mažyliams iki vienerių metų gali atnešti ir sudėti į paramai skirtą komodą, kuri stovi ligoninės III aukšto koridoriuje prie įėjimo į Akušerijos-ginekologijos skyrių. Ir ne tik drabužėlių, bet ir, pavyzdžiui, sauskelnių – gimus mažyliui, artimieji kartais suneša tiek, kad vaikučiai greičiau išauga nei sunaudoja. Anot vyriausiosios slaugytojos, žmonės teiraudavosi, kaip ir kur gali padovanoti išaugtus naujagimių drabužėlius, nešti tiesiai į šeimas ne visi nori.

– Paramai skirtos komodos nestatėme skyriaus koridoriuje, kur mato personalas. Ir dovanojantys ne visada nori, kad juos matytų. Žinoma, skyriaus personalas vis patikrins, kad atnešti drabužėliai būtų švarūs, tvarkingi, – sakė L.Laugalienė.

Anot jos, pradžią paramai padarys pats ligoninės personalas lapkričio 6-ąją, Pyragų dieną. Ligoninės vadovas patikslino: tądien medikai vaišinsis pačių iškeptais pyragais, taip pat rengs mainus – pyrago gabalėlis už drabužėlį. 

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras