Karščiuojanti mergaitė gydytojos laukė dvi valandas(12)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2015-04-15 13:00
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Jei vaikas karščiuoja (temperatūra aukštesnė nei 38,50C), turi būti priimtas bet kurio tuo metu dirbančio gydytojo. Autorės nuotrauka

Kokiais atvejais sergantį vaiką gali priimti ne jam priskirtas gydytojas? O gal negali? Tokie klausimai kilo batakiškei Jadvygai po paskutiniojo apsilankymo Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Vaikų skyriuje, kai jos karščiuojančiai anūkei gydytojos apžiūros teko laukti keletą valandų.

Moters pasakojimu, dvylikametė blogai pasijuto dar prieš pamokas. Močiutei mergaitė pasiskundė, kad „žemė susiūbavo“. Pamatavus temperatūrą termometras rodė 39,2 laipsnio.

– Apie 10 valandą ryto paskambinau į registratūrą. Mums pasakė, kad kortelė yra gydytojos kabinete, nes anūkė lankėsi prieš porą savaičių. Tuo metu dirbo ne mano anūkės gydytoja Mockevičienė, o Gustienė. Paskambinau jai, gydytoja pasakė, kad mūsų gydytoja dirbs nuo 13 valandos, pasakiau, kad anūkė karščiuoja, temperatūra 39,2. Liepė atvažiuoti. Registratūroje dar pasiteiravome dėl kortelės, mums buvo atsakyta, kad kortelė kabinete. Nuėjome laukti. Niekaip mūsų į kabinetą nekviečia. Jau anūkė ėmė skųstis, kad akyse žiburiukai rodosi, pirštai ėmė tirpti. Apie 12 valandą pamačiusi, kad sesutė išneša korteles, pasiteiravau, gal mūsų kortelę išneša. Mums buvo atsakyta, kad mūsų gydytoja nuo 13 valandos dirba. Po 12 valandos atėjo mūsų gydytojos Gustienės sesutė. Ji pasakė, kad Gustienė nepriims. Sulaukėme savo gydytojos. Buvo išrašytos lašelinės, prisakė namie stebėti, ar nebers, kad nebūtų meningokokas. Man keista, jei jau tokia liga gresia, kodėl negalėjo karščiuojančio vaiko priimti kita gydytoja? Laukėme nuo 11 iki 13 valandos, – dėstė Jadvyga.

Savo skundus moteris išsakė ir Pirminės sveikatos priežiūros centro administracijai. Pasak Donato Petrošiaus, Tauragės PSPC direktoriaus, gydytoja jam pateikė kiek kitokią istoriją.

– Išties moteris gydytojai Reginai Gustienei skambino apie 10 valandą ir joms buvo liepta atvykti. Kad jos sėdi prie kabineto, gydytoja pamatė tik 12.40. Jos nebuvo nė kartą į kabinetą įėjusios. Prieš 13 valandą sesutė dar tikrino ligonės temperatūrą. O likusias 20 minučių palaukti nėra daug, manau, – sakė direktorius.

Anot jo, įstaigoje nustatyta tvarka, kad jei pacientas kreipiasi dėl būtinosios pagalbos (aukštos temperatūros, kuri viršija 38,50C) turi būti priimtas bet kurio tuo metu dirbančio gydytojo. Paciento būklę gydytojai turi įvertinti per 30 min. Tauragės PSPC vadovo teigimu, kovo mėnesį buvo padidėjęs vaikų sergamumas ūmiomis virusinėmis infekcijomis, daug vaikų kreipėsi į vaikų ligų gydytojus, todėl susidarė eilės prie gydytojų kabinetų.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras