Išsitirti dėl ŽIV ir hepatitų galima pigiau(0)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2015-11-25 09:07

Lapkričio 20-27 dienomis vyksta Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė, kuri paprastai rengiama likus savaitei iki pasaulinės AIDS dienos. Pasitikrinti dėl šių ligų kviečiami ir tauragiškiai – tiesa, ne nemokamai, o perpus pigiau nei įprastai šie tyrimai kainuoja.

Akcija rengiama vienytis bendram tikslui ir didinti visuomenės informuotumą apie tyrimų dėl ŽIV ir hepatitų svarbą. Siekiama, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie šių ligų keliamas grėsmes bei suprastų, kad yra veiksmingas gydymas.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje atlikta daugiau nei 200 tūkst. tyrimų dėl ŽIV. Asmenų, besitikrinančių dėl ŽIV savo noru, skaičius per pastaruosius penkerius metus išaugo tris kartus. Tauragės apskrityje kasmet vidutiniškai nustatoma po 2 naujus ŽIV atvejus bei 2 naujus hepatito atvejus. Šiais metais Tauragėje nustatyto 2 ŽIV atvejai.

50–60 proc. užsikrėtusiųjų virusinio hepatito B infekcija niekuo nesiskundžia ir jaučiasi gerai, tačiau, nepaisant to, kad nėra jokių klinikinių simptomų, gali užkrėsti kitus. Klinikiniai simptomai dažniausiai pasireiškia praėjus 2–6 mėnesiams po užsikrėtimo. Kai liga pasireiškia kliniškai, simptomai yra nespecifiniai, juos sunku atskirti nuo kitų ligų, todėl labai svarbu kuo anksčiau diagnozuoti ligą.

Vienintelis būdas sužinoti, ar asmuo užsikrėtęs ŽIV, yra ŽIV testas, t. y. tyrimas dėl ŽIV. Jis dažniausiai atliekamas paėmus kraujo iš venos mėginį. Galima ir kita tiriamoji medžiaga. ŽIV organizme nustatomas metodais, kuriais aptinkami antikūnai prieš ŽIV arba aptinkama ŽIV genetinė medžiaga DNR arba RNR. Antikūnai organizme randami ne iš karto po užsikrėtimo, o praėjus 3–4 savaitėms ar net keliems mėnesiams.

Tauragėje iki lapkričio 27 dienos irgi bus galima pasitikrinti dėl ŽIV, virusinių hepatitų B ir C, tačiau ne nemokamai, o su 50 proc. nuolaida. Tauragėje tyrimai atliekami Spaustuvės g. 4 (UAB BALTIC MEDICS), jų kaina – 10 eurų.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras