Dirba Tauragėje ir svajoja apie sudėtingas operacijas(4)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-03-18 14:33
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Kaunietis gydytojas urologas Julius Masiliūnas Tauragės ligoninėje dirba nuo praėjusių metų rugpjūčio mėnesio. Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Pernai Tauragės ligoninės gydytojų gretas papildė keletas jaunų specialistų, tarp jų – kaunietis gydytojas urologas Julius Masiliūnas.

Sunku rasti gydytoją urologą

Kaunietis J.Masiliūnas Tauragėje pradėjo dirbti pernai rugpjūtį. Jį „atrado“ ir paviliojo važinėti dirbti į mūsų miestą ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masilionis.

– Pamainos ieškojome dar dirbant ilgamečiam gydytojui urologui Vytautui Ambrozai. Nežinojome, kiek jis dar pas mus dirbs, ligoninėje praleidęs daugiau kaip keturis dešimtmečius. Netikėtai veteranas dėl sveikatos problemų pasitraukė anksčiau nei tikėjomės. Gydytojas urologas Mindaugas Danilevičius iš Klaipėdos į Tauragę atvažiuoja tik kartą per savaitę konsultuoti ligonių, todėl reikėjo surasti pamainą gydytojui urologui. O tai labai sunku, nes dėl ydingos praktikos viską koncentruoti didžiuosiuose gydymo centruose šios specialybės gydytojų ruošiama labai mažai – per metus vos keletas. Vienas išvažiuoja dirbti į užsienį, kitas pasirenka aukščiausio lygio gydymo įstaigą, trečias imasi mokslinio darbo, todėl kitoms ligoninėms šių specialistų nelieka. Džiaugėmės, kad pavyko sutarti su jaunu kauniečiu gydytoju urologu J.Masiliūnu, kad jis važinėtų dirbti į Tauragę tris kartus per savaitę, kad dirbtų ligoninėje ir pacientus priiminėtų Konsultacijų poliklinikoje. Labai norime, kad jaunas specialistas pasiliktų pas mus dirbti visam laikui, – teigė D.Masiulionis.

Svajoja sugrįžti į Kauną

Tačiau ne taip optimistiškai buvo nusiteikęs jaunasis gydytojas urologas J.Masiliūnas – jis abejojo, ar liks Tauragėje dirbti. Trisdešimtmetis kaunietis aiškino, kad jis norėtų ne tik ligoninėje gydyti pacientus, juos priiminėti Konsultacijų poliklinikoje, bet ir atlikti sudėtingesnes urologines operacijas – prostatos ir šlapimo pūslės rezekcijos. Rajono ligoninėje atliekamos tik vadinamosios mažosios urologijos operacijos. Sudėtingesnės ir sudėtingos operacijos sukoncentruotos trijų didžiųjų miestų stambiuosiuose medicinos centruose. J.Masiliūnas sakė nesitikintis, kad Tauragėje būtų galima atlikti sudėtingesnes urologines operacijas, nes tam nėra sąlygų. Turėtų būti du tokias operacijas sugebantys atlikti gydytojai urologai, reikėtų įsigyti brangių medicinos instrumentų ir įrangos. Šiek tiek instrumentų įsigyta, kai buvo renovuojamos operacinės, bet jie nenaudojami, o brangi įranga ligoninei – ne pagal kišenę.

– Neatlikdamas sudėtingesnių operacijų prarasčiau įgytą kvalifikaciją. Stengiuosi įsidarbinti Kaune, nes ten daugiau galimybių išlaikyti ir kelti kvalifikaciją, ten gyvena mano šeima, turiu butą. Mielai važinėčiau ir į Tauragę, jei ji būtų arčiau, jei ją būtų galima pasiekti per pusvalandį, – „Tauragės kurjeriui“ sakė J.Masiliūnas.

Žinomu greitai netampama

Paklaustas, kaip ligoninė verstųsi netekusi jaunojo gydytojo urologo, D.Masiulionis atsakė:

– Ieškotume kito, kaip ieškojome šito.

Tačiau jis dar neatmeta galimybės, kad J.Masiliūnas pasiliks Tauragėje. Esą jį atgal į Kauną vilioja ne tik galimybė atlikti sudėtingesnes urologines operacijas, bet iš Tauragės galbūt stumia tai, kad jaunasis gydytojas dar nėra tapęs žinomas, kad urologinius ligonius nuvilioja į privačias klinikas iš kitur atvažiuojantys konsultantai. Pasak jo, jauni gydytojai yra maksimalistai, iš karto nori gauti viską ir tuoj pat, o su laiku maksimalizmas praeina.

– Rajone dirbti tampa lengviau po kokių dešimties metų, kai tampi žinomas ir reikalingas pacientams. Vadinamąsias mažąsias urologines operacijas galima atlikti ir pas mus, nebūtinai reikia dar vieno gydytojo urologo, asistuoti operuojančiam gydytojui urologui gali gydytojas chirurgas, – teigė D.Masiulionis.

Pasak jo, sudėtingos urologinės operacijos regioninėse ligoninėse nebus atliekamos, tai netikslinga – neapsimoka įsigyti brangios įrangos, nes būtų per mažai tokių pacientų, todėl jos atliekamos tik didžiuosiuose medicinos centruose.

– Norėtume, kad naujasis mūsų gydytojas urologas pasiliktų Tauragėje, nes čia jis gali gauti neblogą atlyginimą, turės galimybių tobulėti, – sakė ligoninės direktoriaus pavaduotojas D.Masiulionis

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras