Ekstremalai žygeiviai kviečiami į baidarių žygį(0)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2013-04-20 12:56

Renaldo Malycho nuotrauka

Norėtumėte apžiūrėti Pagramančio regioninį parką lydimi ekstremalių potyrių? Pagramančio regioninio parko direkcija kviečia prisidėti prie žygeivių, kitą šeštadienį po apylinkes besidairysiančių iš patvinusia Akmena ir Jūros upe plaukiančių baidarių. Bijotumėte? Greit „Žemyn upe-2013“ dalyvių sąraše bus šimtas drąsių ir kraštą pažinti norinčių žygeivių.

Pasak Pagramančio regioninio parko direktoriaus Vaidoto Šliogerio, vakar dar buvo likusios šešios dvivietės baidarės. Dvi baidarių nuoma besiverčiančios Šilalės įmonės, prisidėdamos prie žygio, nuomoja 50 dviviečių baidarių. Pernai žygis buvo organizuotas pirmą kartą ir žygeivių buvo perpus mažiau, šiemet tikimasi surinkti 100 asmenų grupę.

Akmenos upe nuo Lakštingalų slėnio prasidėsiantis nuotykis tęsis 16 km iki Šaukėnų kaimo. Pasak V.Šliogerio, trasa kupina netikėtumų: dėl akmenų gausos vietomis galima tikėtis sūkurių, nuo žiemos liko medžių išvartų, be to, vandens lygis pakilęs apie 2 metrus. Praėjusią savaitę palijus jis siekė tris. V. Šliogerio pasakojo, kad nuotykių ištroškusių jaunuolių grupelė, Akmena plaukusi praėjusią savaitę, prarado keturias baidares. Tikimasi, kad kitą savaitę „Žemyn upe“ apie šimtą žmonių neš nors ir jaudinančiai, tačiau saugiai.

Devintą valandą ryto prasidėsiantis žygis turėtų baigtis popiet. Į krantą išlipusius dalyvius regioninio parko direkcijos atstovai vaišins kopūstiene, galima atsivežti ir savų vaišių. Ar būtina žygiui kaip nors ypatingai pasiruošti? Pagramančio regioninio parko direktorius sako, kad svarbiausia – gerai nusiteikti ir turėti atsarginių drabužių. O žygyje labiausiai pravers atidumas išvengiant kliūčių ir saugiai leidžiantis upės slenksčiais.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras