Po Tauragę galima paklaidžioti neišeinant iš namų (2)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2013-02-04 06:32
Redakcijos archyvo nuotrauka

Tauragės kraštą „Google Maps“ automobilis lankė birželio, liepos mėnesiais. Redakcijos archyvo nuotrauka

Sausio 31 dieną Lietuvoje pradėjo veikti „Google Maps Street View“ paslauga. Jos pagalba kiekvienas, turintis prieigą prie interneto, gali virtualiai keliauti po Lietuvą. Vasarą po Tauragės apylinkes šmirinėjęs „Google Maps“ automobilis įamžino ir mūsų miesto gatves.

Norintiems „pakeliauti“ „Google Maps Street View“ pakanka užsukti internete į „Google Maps“ ir žemėlapyje pasirinkti patinkančią vietą, tada kairėje žemėlapio pusėje nuspausti dešinįjį pelės klavišą ant geltonos žmogaus figūrėlės ir nutempti ją į norimą gatvę. Tada įjungiamas „Street view“ režimas: gali dairytis į visas puses. Maloni atrakcija judėti virtualiai gatvėmis į norimą vietą, tarsi pats važiuotum automobiliu, arba žvilgtelėti į savo namus.

Tauragės apylinkes „Google Maps“ automobilis fotografavo birželio pabaigoje. Į miestą esto Tomo vairuojamas hibridinis „Opel Astra“ automobilis įriedėjo liepos viduryje. Filmavimą vairuotojui trikdydavo nepastovūs mūsų krašto orai – lyjant vyras kiurksodavo „Griežpelkių“ sodyboje laukdamas, kol pragiedrės.

Lietuvoje buvo iškeltas klausimas, ar įamžindama visa, kas vyksta aplink, „Google“ nepažeidžia piliečių teisių. Vis dėlto leidimas fotografuoti buvo duotas, o vaizduose esantys žmonės ir automobilių numeriai siekiant privatumo sulieti, kad nebūtų galima atpažinti.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras