Belchatuvas – per tauragiškių fotoobjektyvą(2)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2013-06-07 07:10
Sigitos Flaksienės nuotrauka

Tauragiškiai fotografai Belchatuvo elektrinės kasykloje. Sigitos Flaksienės nuotrauka

Praėjusį savaitgalį tarptautiniame plenere Lenkijoje Lietuvai atstovavo būrelis tauragiškių fotografų. Trečius metus iš eilės surengtose fotografijos meno dirbtuvėse Belchatuvo mieste dalyvavo 65 fotografai iš Čekijos, Slovakijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Kaip teigia šio plenero sumanytojas Andžiej Juchnievič, graži tradicija bus tęsiama.

– Svarbiausia mums yra bendravimas, nauji pojūčiai ir draugystė tarp kaimyninių šalių. Labai šitą vertinu ir neabejoju, kad ateityje tokie suvažiavimai sutrauks dar didesnį būrį kolegų, – „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Juchnievič.

Tauragiškiai Romualdas Vaitkus, Vytautas Butkus, Sigutė Flaksienė, Renaldas Malychas ir šilutiškis Rolandas Žalgevičius ne tik fotografavo, bet ir turėjo galimybę plačiai auditorijai pristatyti savo kūrybą.

Balchatuvas Europoje garsėja kaip miestas, turintis didžiausią anglimis kūrenamą elektrinę. Todėl neišvengiamai didžioji dalis plenero sukosi būtent apie ją. Ko gero, viena įspūdingiausių vietų – elektrinės kasykla, kurioje iškasama anglis keliauja sumontuotomis perdavimo linijomis į elektrinę. Mastai išties pribloškia – perdavimo linijų ilgis siekia apie 250 km, o elektrinėje per valandą sudeginama 400 tonų anglių. Šalia elektrinės atrastos anglies kasyklos jau baigiamos ištuštinti, o nuo 2015 metų planuojama viską išmontuoti ir paleisti vandenį. Specialistų skaičiavimais, tūkstančiai hektarų ploto ežeru turėtų virsti per 50 metų. Įdomumo dėlei verta paminėti, kad elektrinėje dirba apie 5 tūkst. žmonių, kasykloje – arti 12 tūkstančių.

Už 60 kilometrų atrasti nauji anglies klodai. Ten jau dabar vyksta intensyvūs darbai. Iki anglies dar reikia prisikasti, todėl visą parą kasykloje dirba 3 beveik pusę milijono tonų sveriantys vokiečių pagaminti ekskavatoriai.

Žvelgiant į ištuštėjusius plotus kyla dviprasmiški jausmai – kiek dar gamta pajėgs patenkinti vis augantį žmonijos apetitą? Ar ilgai žemės ištekliai gamins energiją ir kas bus po to, kai jie baigsis?

Elektrinė, kuri patenkina trečdalį 38 milijonus gyventojų turinčios Lenkijos poreikį, matoma iš beveik bet kurio miesto taško. Didžiuliai kaminai lyg debesų gamykla paleidžia tūkstančius tonų garų.

Tauragės fotografų klubo „Fotojūra“ vadovas R.Vaitkus įsitikinęs, kad tokie plenerai ne tik suteikia naujų potyrių, bet ir stiprina kaimyninių šalių draugystę.

– Neišvengiamai vakarais pasisukdavo pokalbiai ir apie politiką. Lenkai net neabejoja, kad pykstasi ne tautos, o pavieniai politikai. Todėl labai smagu, kad kultūrinis bendradarbiavimas šioje plotmėje įgauna vis didesnį pagreitį, – sakė R.Vaitkus.

Už paramą šiai kelionei Tauragės fotografai sako nuoširdžiai ačiū rajono savivaldybės vadovams.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras