Sužavėjo mamos ir dukros darbų paroda(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2019-04-17 08:02

Reginos Vaičaitienės ir Genovaitės Šimaitienės darbų parodos apžiūrėti susirinko pilnos menės. Daivos Žebelienės nuotraukos

Antradienio vakarą miestelėnai susirinko į mamos ir dukros parodą, surengtą pilies menėse. Jaukioje, puošnioje aplinkoje tapybos ir fotografijos darbai sulaukė didelio susidomėjimo.

Vakar Tauragės pilyje lankytojams duris atvėrė Genovaitės Šimaitienės ir Reginos Vaičaitienės darbų paroda, pavadinta „Šaknimis ir šakomis“. Įdomu tai, kad abi moterys mini savo jubiliejus – G.Šimaitienei jau 80-asis jubiliejus, o R.Vaičaitienė netrukus švęs 60-ąjį savo gimtadienį. Tad paroda simbolinė. Kaip atidarymo metu kalbėjo dizainerė R.Vaičaitienė, jei ne daug metų piešiančios mamos užmojis, tai ir ji savo fotografijos darbų dar nebūtų ištraukusi į dienos šviesą.

Mamos ir dukros jubiliejinę parodą pristatyti padėjo Eugenijus Šaltis

G.Šimaitienės kūrybos kelias ilgas ir įdomus. Parodos pristatymo metu atskleista, kad ir tremtyje moteris su savo mama sugebėjo išsaugoti kūrybiškumą. Sunku patikėti, tačiau sudėtingomis sąlygomis šeimos moterims pavyko pasiūti tautinius rūbus, kurie šiuo metu demonstruojami muziejuje. Galiausiai, grįžusi į tėvynę, moteris ėmėsi ir piešimo.

G.Šimaitienė tapybos talentą tobulino pas profesionalią dailininkę

Parodą pristatęs Eugenijus Šaltis juokavo, kad genai padarė savo įtaką ir Genovaitės dukra Regina Vaičaitienė pasuko menininkės keliu. Baigusi technikumą tapo dailininke apipavidalintoja su meninės fotografijos specializacija. Parodoje galima išvysti jos darytas gamtos fotografijas. Nors nuotraukų autorė publikai prasitarė mėgstanti ir renginiuose pabūti „paparaciu“.

R.Vaičaitienės fotoaparato objektyve – gamta ir peizažai

Paroda pilies menėse veiks iki gegužės 7 dienos.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras