Muziejuje raganaus(2)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2019-02-28 11:47

Kovo mėnesį Tauragės krašto muziejuje vyks tikros įdomybės – organizuojama edukacija „Raganavimas“. Edukacijos sumanytoja žada įdomų ir turiningą laiką, natūralią arbatą ir pokalbius žemaitiškai.

Tauragės krašto muziejus skelbia, kad jungiasi prie vasario16-kovo 11 dienomis organizuojamų renginių, skirtų Valstybės šimtmečiui paminėti, lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti. Šia proga vyks edukacija „Raganavimas“.

Edukacijos sumanytoja yra Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ renginių organizatorė, edukatorė Renata Jančiauskienė. Moteris „Tauragės kurjeriui“ atviravo, kad pati yra kilusi iš Žemaitijos, užaugo su šia tarme, su tradiciniais prietarais ir posakiais. Iš pagarbos ir savito ilgesio prabėgusiam laikui gimtajame krašte kilo mintis apie tokio pobūdžio edukaciją.

– Edukacija vyks žemaičių dūnininkų tarme. Nors Tauragė ir yra Žemaitijos pakraštys, žemaičių kalba nėra čia itin populiari, ja daugiau šnekama kaimiškose vietovėse, tačiau kraštas priklauso žemaičių etnokultūriniam regionui. Pati kalba jau yra eksponatas, o edukacijos pavadinimas kelia smalsumą, susidomėjimą, – įvardijo R.Jančiauskienė.

Moteris įvardijo, jog prietarai nėra svetimi ir šiuolaikiškam žmogui. Jie vis dar gajūs, tačiau ne visi atsimenami. Edukacijos metu primins ir apie buvusius priežodžius.

„Raganavimo“ metu Renata taip pat pamokys išsivirti natūralios arbatos. Ją ragaujant bus pasiūlyta prisiminti gimines, senus burtus, kokiu laiku dažniausiai būdavo buriama. Ne paslaptis – daugybė burtų buvo sugalvota ištekėti norinčioms merginoms.

– Moterys ir dabar kasdien raganauja, tačiau dažnai to nė nesupranta, – pridūrė Renata, kviesdama registruotis edukacijai, mat vietų skaičius labai ribotas, o dalis jų jau užpildyta.

Kol kas ši edukacija dar nėra įtraukta į muziejaus edukacijų sąrašą. Tačiau, jei būtų pageidaujančių, R.Jančiauskienė gali norintiems padėti.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras