Betliejaus prakartėlėje palaimintas kūdikėlis(16)

Regina GENIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-12-25 11:56

Reginos Genienės nuotraukos

Šiandien miesto Pilies aikštėje, džiaugsmingai tikintiesiems švenčiant Kristaus gimimą, dvasininkai  pašventino Betliejaus prakartėlę. Susirinkusiems, atlikdami sakralinės muzikos kūrinius, koncertavo Gospel choras „Gloria“ ir Švč. Trejybės parapijos jaunimo choras.

Krikščionių vakarienė prie nukrauto Kūčių patiekalais stalo užbaigė prieškalėdinį susikaupimo, rimties ir laukimo  laikotarpį – naktį gimė kūdikėlis Jėzus. Pirmąją šventų Kalėdų dieną tikintieji susirinko Pilies aikštėje – vidurdienį klebonas Marius Venskus ir kunigas Mindaugas Dikšaitis iškilmingai pašventino prakartėlę su biblinių personažų figūromis, tradiciškai įrengtą netoli Kalėdų eglutės.

Šventei įspūdingumo teikė baltas, girgždantis sniegas ir švelniai žnaibantis šaltukas. Prieš prasidedant ceremonijai, žmonės būriavosi mažomis grupelėmis, ne tik vaikai, bet ir suaugusieji smagiai čiuožinėjo nuo supilto aukštoko sniego kalnelio. Vieni rankose laikė dovanėles ir energingai dairydamiesi laukė savo giminių, artimųjų ir draugų, kiti sveikinosi ir glėbesčiavosi sulaukus šventų Kalėdų, linkėjo Dievo palaimos.

 

Ankstėliau į šventę atskubėjusį kleboną M.Venskų apsupo tikinčiųjų būrelis maloniam pasišnekučiavimui. Klebonas atviravo, kad yra truputį sunegalavęs, tačiau laikėsi entuziastingai teigdamas, kad dabar ne tai svarbu. Jis džiaugėsi, kad į Kalėdų nakties Mišių aukojimą susirinko labai daug žmonių, kurie susispaudę vos sutilpo bažnyčioje.

Šventindami Betliejaus prakartėlę evangelikų liuteronų kunigas Mindaugas Dikšaitis kartu su katalikų klebonu Mariumi Venskumi sutartinai sukalbėjo maldą, vienas kitą pasveikino su didžia švente nuoširdžiai apsikabindami, o susirinkusiems aikštėje ir likusiems namuose, linkėjo palaimintų Šventų Kalėdų.

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras