Atsinaujinusi meteo.lt – patogesnės paslaugos, tikslesnė informacija(0)

2015-10-30 18:19

Šalies gyventojų pamėgta svetainė meteo.lt atnaujino išvaizdą ir tapo dar patogesnė. Po naujuoju jos rūbu slepiasi kur kas daugiau svarbių pokyčių. 

Minant praverčia tiksli prognozė

Plento dviratį Giedrius Navickas įsigijo prieš trejus metus. Taip jis įgyvendino seniai puoselėtą svajonę, be to, pastebimai pagerino G.Navicko fizinę formą.

Įvairiems pasivažinėjimams užmiesčio keliukais G.Navickui reikia ne tik gero dviračio, bet ir tikslios orų prognozės, kurią teikia Lietuvos hidrometereologijos tarnyba prie Aplinkos Ministerijos (LHMT) svetainėje meteo.lt. Galimybė matyti, kaip keisis oras per artimiausias valandas, dviratininkui yra itin pravarti.

„Tikrai nėra malonu, kai treniruotės viduryje tave užklumpa smarki liūtis, o tu vilki lengvą vasarinę aprangą. Kartais tenka numinti 70 km ir ilgesnį atstumą, todėl labai svarbu tiksliai žinoti, koks oras tavęs laukia ne tik už lango, o ir tolimesnėse apylinkėse“, – patirtimi dalijosi G.Navickas.

Spalio viduryje tradiciškai prieš išvažiuodamas į treniruotę G.Navickas užsuko į meteo.lt ir gerokai nustebo. „Iš pradžių pamaniau, kad sumaišiau adresą. Supratęs, kad svetainė atsinaujino ir pakeitė išvaizdą, jau iš pirmo žvilgsnio šiuos pokyčius įvertinau labai teigiamai“, – sakė jis.

Platus paslaugų spektras

Naujuosius meteo.lt pokyčius greičiausiai jau spėjo pastebėti ir kiti šios svetainės lankytojai – meteo.lt per mėnesį vidutiniškai sulaukia net 600 tūkst. unikalių vizitų. Daugeliui LHMT svetainės lankytojų aktualiausia kelių artimiausių dienų oro prognozė. Reiklesni vartotojai gali rasti išsamesnių duomenų –vėjo kryptį ir stiprumą, ultravioletinių spindulių indeksą ar debesų su krituliais judėjimą.

LHMT teikia ir specializuotas paslaugas, skirtas kelių priežiūrai, aviacijai, šilumos ir energijos tiekėjams, projektuotojams ir statytojams, jūrų uostams ir jūrų transportui, geležinkeliams, ūkininkams ar vėjo gaudytojams.

„Pasikeitus svetainės išvaizdai, šių e. paslaugų matomumas padidėjo ir jas galima lengviau rasti“, – sakė LHMT Informacijos skyriaus vyresnioji specialistė Birutė Steponėnaitė.

Patikimesnė informacija

Atnaujinta svetainė meteo.lt yra tik viena iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įgyvendinto projekto „Pažangių elektroninių paslaugų, suteikiančių galimybę elektroninėje erdvėje gauti Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos teikiamas paslaugas, sukūrimas“ (METIS) dalių.

Projekto METIS metu buvo sukurta visiškai nauja e. paslaugų sistema, bendra klimatologinių duomenų bazė, nauja sinoptiko darbo vieta.

„Naujos e. paslaugos yra puiki priemonė greitai ir paprastai gauti buvusių orų bei paviršinių vandenų duomenų suvestines, per autorizuotą prieigą stebėti operatyviai atsinaujinančius meteorologinių radarų ir palydovų, žaibų aptikimo sistemos bei meteorologijos stočių duomenis“, – vardijo B.Steponėnaitė.

Įgyvendintas projektas sudaro galimybes teikti patikimesnę ir tikslesnę informaciją. Daugelis neabejotinai sutiktų, kad tai ir yra svarbiausias geros orų prognozės aspektas.

Užs. Nr. 162

 

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras