Prie pasaulinės akcijos „Žemės valanda 2015“ Tauragė neprisijungė(2)

2015-03-28 19:27

Miesto centre šviesos Žemės valandos metu dega kaip įprastai. Renaldo Malycho nuotrauka

Nors skelbiama, kad kovo 28-osios vakarą, 20.30 val., viso pasaulio miestai vienai valandai paskęs tamsoje, jungdamiesi prie globalios pilietinės gamtosauginės iniciatyvos „Žemės valanda 2015“, pasižvalgius po Tauragės miestą susidarė įspūdis, kad apie šią akciją čia niekas negirdėjo.

Žemės valanda – pasaulinė akcija, vykstanti kovo 28-29 d., kuomet gyventojai ir įvairios organizacijos valandai laiko išjungia visą gyvybiškai nebūtiną apšvietimą. Vyksta nuo 20 iki 21 val. vietiniu laiku. Akcijos tikslas – bent trumpam sumažinti Žemės taršą ir atkreipti visuomenės dėmesį į ekologines problemas.

Akcijos organizatoriai Pasaulio laukinės gyvūnijos fondas ir dienraštis The Sydney Morning Herald. Pirmoji Žemės valanda vyko 2007 m. kovo 31 d. Sidnėjuje. Tuomet akcijoje dalyvavo ~2 mln. gyventojų ir virš 2000 įstaigų, išjungtas Sinėjaus operos ir baleto teatro, tilto ir daugelio kitų objektų apšvietimas. Akcijos metu elektros vartojimas sumažėjo tarp 2,1% ir 10,2%.

2008 m. Žemės valanda tapo tarptautine akcija, kadangi prie Sidnėjaus prisidėjo ne tik kiti Australijos, bet ir viso pasaulio miestai (tokie kaip Londonas, Dublinas, Bankokas, Manila, Majamis, Kopenhaga, Delis, Tel Avivas, Monrealis, Kvebekas, Dubajus, Čikaga, San Fransiskas ir kt.). Kitų miestų gyventojai ir įmonės taip pat skatinami prisijungti prie akcijos.

Deja, Tauragės mieste šeštadienio vakaras buvo kaip įprasta. Daugiabučiuose degė šviesos, visas miestas nutviekstas gatvės ir pastatų apšvietimais. Galima spėti, kad apie šią akciją jau spėta pamiršti, arba miestas sunaudoja tiek mažai elektros energijos, kad net neverta prisidėti prie pasaulinės akcijos.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras