Tarptautinę jogos dieną – rekordo siekis(0)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2015-06-25 12:45
Karolinos Stažytės nuotrauka

Prie Lietuvos rekordo, kurio metu buvo siekiama, kad kuo daugiau žmonių vienu metu atliktų jogos asaną „Medis“, užfiksavimo prisidėjo ir tauragiškiai. Autorės nuotrauka

Prieš mėnesį Jungtinės Tautos birželio 21 d. paskelbė Tarptautine jogos diena. Ta proga Tauragės Pilies aikštėje surengtas su joga supažindinantis renginys. Jo „vinimi“ tapo rekordo siekimas: dvidešimtyje Lietuvos miestų vienu metu žmonės atliko jogos pratimą „Medis“.

Išsirikiavę dviem eilėmis ir jauni, ir senyvo amžiaus žmonės, aukštai iškėlę rankas ir sunėrę pirštus virš galvos, 15 sekundžių bandė išstovėti ant vienos kojos. Kitos kojos pėda buvo atremta į stovinčiosios vidinį šlaunies raumenį. Vėliau kojos buvo keičiamos. Tauragėje masinį, pusiausvyrą lavinantį ir kraujospūdį normalizuoti padedantį pratimą vienu metu atliko apie 40 žmonių. Iš viso Lietuvoje – 1287 asmenys. Renginyje dalyvavusiesiems buvo pristatytos jogos ištakos ir nauda. Siekusiems rekordo įteikti diplomai ir dalyvio apyrankės.

– Joga – tai proto, dvasios ir kūno vienybė. Pratimais siekiama nuraminti protą ir pabudinti sielą. Mažai kas žino, bet joga davė pradžią kūno kultūrai, kovų menams ir gimnastikai. Atlikti pratimus būtina šypsantis, o jogos užsiėmimai pradedami malda, – teigė Tauragės sveikuolių klubo „Harmonija“ pirmininkas, Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentas, Lietuvos profesinės sveikatos asociacijos vadovas Eligijus Valskis.

Jogo nusivylimui, šiais laikais tik vienas mokinys iš klasės teigia rytais darantis mankštą. Tokia statistika – gąsdinanti.

– Tai tragedija. Tokius skaičius reikia keisti. Vienas būdų – joga. Sveikuolių Tauragėje yra apie 200, – pabrėžė E.Valskis.

Po atlikto „Medžio“ pratimo visi rinkosi į Moksleivių kūrybos centro aktų salę, kur vyko atvira jogos pamoka ir meditacija, skaityta paskaita „Kvėpavimo nauda sveikatai“ ir rodytas trumpas filmas apie meditaciją.

Renginį organizavo Indijos ambasada drauge su jogos centru „Gyvenimo menas“.

Akimirkas iš renginio galite pamatyti čia.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras