Neįtikėtina! Vandens pramogų imasi neįgalieji! (vaizdo įrašas)(8) 

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2015-06-17 19:23
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Po Eugenijaus plaukė ir kiti neįgalieji, nuotraukoje – to visai neketinęs daryti Petras. Autorės nuotrauka

Trečiadienio pavakarę pliaže liejosi emocijos. VšĮ „Aktyvi Tauragė“ neįgaliesiems inicijavo plaukimą kanoja. Nors tą vakarą irklo imtis žadėjo tik Tauragės ratukų sąjungos pirmininkas, po Eugenijaus sėkmės į kanoją iš neįgaliųjų vežimėlių vienas po kito sėdo ir jį atlydėję draugai.

Eugenijaus veide, prieš kanojai pasiekiant vandenį, buvo galima įžvelgti nežymų jaudulį. Dieną prieš  jis savo namų kieme plaukimą „repetavo“ ant žolės. Saulius Bagdonas, judėjimo „Aktyvi Tauragė“ vadovas, neįgaliojo šonus paramsto putplasčiu. Eugenijaus plaštakos elastiniu bintu pririšamos prie irklo (vyras po stuburo traumos nevaldo ir pirštų). Kanoja stumtelėjama į vandenį.

– Kažin ar išsilaikysiu... Išsilaikau! – irdamasis vandeniu nudžiugo Eugenijus, ir jo veide nušvito šypsena.

Nuo kranto susijaudinusį vyrą stebėjo jo žmona Sonata. Eugenijus jau 8 metai prikaustytas neįgaliojo vežimėlyje. Išsireikšti prikaustytas jau nebetinka. Po dešimties minučių vyras vandeniu skrodė kaip bet kuris sveikųjų.

– Mes, neįgalieji, daug kam sakome pirmiausia „ne“. Aš buvau pasiryžęs plaukti, bet kad pavyks, buvau užtikrintas tik 20-čia procentų. Galvojau, jei aš sausumoje sėdėdamas vos pusiausvyrą išlaikau (paralyžiuota pusę kūno), tai kanojoje ant vandens galiu nuvirsti ant šono. Neįtikėtina... Paskutinį kartą plaukiau prieš 10 metų. Teko prisiminti, kaip irkluoti! Jei pavyko šį kartą, manau, galėtume surengti iškylą kanojomis. Mes, neįgalieji, su šeimos nariais. Manau, jog dabar tai įmanoma! – entuziazmu po plaukimo tryško Eugenijus.

 

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras