Pirmieji jauno choro žingsneliai – skambūs (7)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2012-05-16 08:14
Isvaldos Aleknienės nuotrauka

Gieda Tauragės liuteronų jaunimo choras „Glorija“. Isvaldos Aleknienės nuotrauka

Prieš metus įsikūręs Tauragės liuteronų jaunimo choras „Glorija“ gegužės 9-ąją į savo metraštį galės įrašyti kaip įsimintiną datą – tądien įvyko pirmasis viešas jų koncertas. Choras, anksčiau tik epizodiškai pasirodęs viename kitame renginyje, Europos dienos šventės „Padūkime kartu!“ proga koncertavo evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Į koncertą, pavadintą „Nuo giesmių iki gospel“, klausytojų susirinko ne itin daug, tačiau tie, kurie atėjo, buvo sujaudinti iki ašarų – taip jausmingai ir nuoširdžiai skambėjo choristų balsai, o giesmių žodžiai krito, rodės, į pačią širdį.

– Mačiau, kad kai kurie braukė ašarą, – pritarė choro vadovė Rasa Levickaitė-Šerpytienė. – Prasmingi, gilūs giesmių tekstai negali nejaudinti.

Vadovė sakė esanti patenkinta choristų pasirodymu. Nors, pasak jos, klaidelių išvengti nepavyko, reikia nepamiršti, kad šis koncertas – pirmasis, be to, dabar juk sakoma, kad klaidos puošia muziką...

– Labiausiai kolektyvui trūksta patirties. Repeticijų metu nepriekaištingai giedoję choristai labai jaudinosi, – sakė R.Levickaitė-Šerpytienė.

Ji dėkojo Isvaldai Aleknienei, Europos informacijos centro – Europe Direct vadovei, už kvietimą dalyvauti šventėje. O pastaroji, atsidėkodama už puikų pasirodymą, choristams įteikė du šakočius.

Šįkart choras atliko 10 giesmių, nors per metus jau spėjo sukaupti nemenką repertuarą. Jame – ne tik religinės giesmės, bet ir populiarūs lengvosios muzikos kūriniai.

Liuteronų jaunimo chore gieda apie 20 choristų, tarp jų – kunigas Mindaugas Dikšaitis. Jauniausia choro narė Augustė – šeštokė, vyriausias chore – Vygantas, R.Levickaitės-Šerpytienės vyras, pusiau juokais vadinamas choro direktoriumi. Jis padeda ir kaip instrumentalistas. Choras repetuoja Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčios raštinėje.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras