Nagų lakas ir futbolas – suderinami(1)

2009-07-07 08:12

Merginų futbolas Tauragėje dar naujiena, jos didžiuojasi, kad yra pirmosios

Prieš pusmetį susibūrusi Tauragės futbolo klubo „Tauras“ mergaičių komanda stebina aplinkinius. Brunetės ir šviesiaplaukės futbolo aikštelėje derina puolimo ir gynybos strategijas, lavina kamuolio valdymo įgūdžius. Varžybose iš jų lūpų nuaidi ne vienas riebus žodelis, palaikymo šūksniai ar kartus nusivylimo atodūsis. Toks vyriškas vaizdelis pasikeičia vos tik merginos prisėda ant žolės. Emocijoms ataušus, pokalbiai liejasi apie nagų laką, drabužius, pramogas ir, žinoma, futbolą.

 

 

Pirmosios futbolininkės Tauragėje 

Futbolo populiarumui įsisiūbavus, Tauragės mieste susikūrė mergaičių futbolo klubo „Tauras“ komanda. Trenerio Broniaus Kičo surinkta komanda vienija 13–16 metų merginas iš įvairių Tauragės miesto mokyklų. Jaunosios futbolininkės sako nekreipiančios dėmesio į stereotipus ir mėgaujasi populiariausios sporto šakos pasaulyje dvasia.

– Mes pačios norėjome žaisti futbolą, niekas mūsų nevertė, – choru sakinius pila tauragiškės.

Sportas merginoms – ne svetimas. Jų laisvalaikis – kamuolys kiemo aikštelėje, varžybos mokykloje, aktyvi veikla po pamokų. Daugelis jų dalyvavo „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ rungtyse, įvairiose sporto šakų varžybose tarp klasių, mokyklų, bendraamžių.

 

Atsibelsti į futbolo aikštelę merginos teigia mąsčiusios jau senokai. O susižavėti šia sporto šaka padėjo įvairios aplinkybės: futbolininkas pusbrolis, kamuolį neretai paspardantis tėtis ar televizijos ekrane nuolat šmėžuojantis atletiškas ir itin gerai kamuolį valdantis Cristiano Ronaldo.           

 

Atkalbėti bandė ir tėčiai, ir mamos

Dabar merginos uoliai lanko treniruotes, nors pripažįsta, kad kartais to daryti visai nesinori. Juk tenka ištvermę lavinti bėgiojant nuobodžius ratus aplink stadioną. Visai kas kita, kai treneris duoda kamuolį. Ant stadiono žolės pasipila riksmų, kovos ir ginčų šurmulys.

– Nepraleidau nė vienos treniruotės, – tikina Vestina ir neigia kalbas, kad futbolas – tik laikinas laisvalaikio praleidimo būdas.

Sportininkės teigia nuolat sutinkančios žmonių, kurie skeptiškai žiūri į merginas, dėvinčias futbolininko kojines – blauzdines.

– Tėtis sakė, kad žaidžiant futbolą iškliš kojos, – apie aibę atkalbinėjimų prabylo viena futbolininkių.

Čia pat tauragiškes ramina treneris B.Kičas, sakydamas, kad tokie nedideli krūviai jokių neigiamų padarinių kojoms neturės.

Mamų burbėjimą išklausyti teko ne vienai. Juk nuolat parneštą purviną aprangą skalbti reikia būtent joms. Itin šnekios žaidėjos juokavo, kad reikėjo pamatyti mamų veidus, kai jos grįžo po treniruotės per lietų.

– Žaisti per lietų labai patiko, prašėme trenerio leisti pabūti ilgiau, – pasakoja merginos, teigdamos, kad lietus tik atgaivino.

 

Mėlynes slepia pėdkelnės

Vyriausia komandos narė vartininkė Simona jau šešiolikos. Tą vakarą, kai kalbėjomės, pripažinta geriausia varžybų žaidėja džiaugėsi paskatinamuoju trenerio prizu. Komandinis žaidimas dar tik lipdomas. Merginos puikiai supranta, kad jų tikslas bendras. Daugiausia įvarčių pelnančios Kornelija ir Živilė mano, kad puolėjų vaidmuo komandoje toks pat svarbus, kaip ir gynėjų.

Sušilusios ir vos atsikvėpusios futbolininkės dar keletą minučių gyvena emocijomis, patirtomis aikštelėje. Čia pat iš kojinių išvaduotos kojos atskleidžia, kad šis sportas tikrai ne pats švelniausias. Mėlynės, nubrozdinimai ir sumušimai – tokia šio sporto kaina. Teiraujuosi paauglių, ar jos dėvi sijonus, ar laukia, kol mėlynės užgis?

– Tam yra pėdkelnės! – mergaitiškas gudrybes iškloja juokaujančios ir žavios tauragiškės.

Merginos teigia, kad futbolas ir nagų lakas suderinami. Išties, šviečiantys išmarginti nagų raštai paneigė, kad jos kiek supanašėjusios su vaikėzais, spardančiais kamuolį.

– Po varžybų mes jautrios, švelnios, ramios ir geros, – mintis tęsia viena komandos narių.

Tiesa, kad futbolas – gana pavojingas žaidimas, patvirtina Diana. Dėl trūkusio menisko merginos laukia operacija, kurios ji labai bijo.

 

Nauja mada Tauragėje – getrai!

Pokalbiui pinantis apie grožį ir drabužius, merginos pasakojo linksmus atsitikimus, susijusius su futbolininko kojinėmis.

– Kartą viena mergina manęs paklausė, iš kur pirkau tokias gražias blauzdines, – juokiasi sportininkės, pasakodamos, kad jų dėvima apranga labai graži.

Komandos draugės sako ne kartą mačiusios, kaip tokias kojines dėvi jų bendraamžės. Merginos teigia, kad futbolo populiarumas Tauragėje sėja naują madą.

Kalbėdami priėjome prie išvados, kad sportas ir grožis neatsiejami. Nors viršsvoris nė vienai futbolo klubo „Tauras“ merginai negresia, tačiau jos puikiai supranta, kad kūnas tapo daug lankstesnis ir stangresnis.

– Svoris išliko toks pat, tačiau į senas kelnes jau nebetelpu, – apie padidėjusį raumenų kiekį prabyla Augustė.

Merginos sako, kad sportuodamos nesistengia maivytis ar kitais būdais atkreipti dėmesį. Tačiau žinančios atvejų, kad kai kurios panelės žiūri futbolo varžybas tik tam, kad galėtų „pakabinti“ gražų futbolininką.

 

– Buvau „Tauro“ varžybose ir mačiau paną, sėdinčią su mini sijonu. Turbūt apie futbolą ji nieko nesupranta ir aišku, ko ji ten eina, – sako viena sportininkių, pripažindama, kad futbolininkai dažnai traukia merginų dėmesį.    

 

Kova namuose dėl televizoriaus pultelio

Prasidėjusių vasaros atostogų metu futbolas iš planų išbrauktas nebuvo. Treniruotės tęsiasi, o laisvalaikis su draugais ir bendraamžiais toks, kaip ir visų. Esminis skirtumas tarp šių merginų ir kitų bendraamžių – sporto kanalų žiūrėjimas.

– Su mama nuolat pešamės, nes aš noriu žiūrėti futbolą ar kitų sporto šakų transliacijas, o ji man neleidžia, – apie ginčus dėl televizoriaus nuotolinio valdymo pultelio pasakoja futbolininkė.

Sportininkių teigimu, žiūrėti futbolo be emocijų neįmanoma. Prie nuolatinių šūksnių, komentarų ir retkarčiais išsprūstančių keiksmažodžių artimieji jau priprato.

– Mano mylimiausia komanda – Londono „Arsenalas“, – išduoda Kornelija.

Čia pat pasigirsta skirtingos nuomonės ir užverda diskusijos, tarp kurių minimi „Manchester United“, „Barcelona“ ir „Tauro“ komandų pavadinimai. Greta merginoms žinomų klubų vardų aidi ir mėgstamiausių futbolininkų pavardės.

– Pats geriausias – Cristiano Ronaldo, bet labai gražus ir Mantas Lėkis iš „Tauro“, – kikena pašnekovės ir prižada, kad netrukus ir jos parodys aukštus pasiekimus.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras