Aistringą grybautoją nustebino baravykas milžinas(12)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-09-21 10:32

Pagramančio miškuose rastas baravykas milžinas. Autorės nuotrauka

Nors vasara šiemet nelepino nei saule, nei šiluma, rudens gėrybėmis negali atsidžiaugti į mišką ir pailsėti, ir žiemai atsargų sukaupti išsiruošę tauragiškiai. Džiūgauti tikrai yra kuo – į redakciją užsukusi tauragiškė Genovaitė vos nulaikė sveikutėlį milžiną baravyką.

– Labai sunku laikyti, – fotografuojama pasiguodė moteris. – Nesvėrėme šio milžino, bet pažiūrėkite, jis visai sveikas. Ir kotas ne tiesiai nuaugęs, koks riestas.

Pagramančio miške rasto baravyko galva – per 35 centimetrus. Tiesa, grybo Genovaitė maistui prisipažino nebenaudosianti, nes jau labai daug jų prisirinko.

– Šį milžiną sekmadienį radau. Išsimiegoję po pietų su vyru patraukėme į mišką. Labai daug grybautojų – mašina prie mašinos. Bet ir grybų šiemet gausu. Aišku, reikia žinoti vietas, nors savo dalį kiekvienas grybautojas randa, – įspūdžiais dalijosi Genovaitė.

Papasakojo moteris ir kaip grybus ruošia žiemai: apvirusi su druska juos šaldiklyje užšaldo.

– Tiek, kiek mums dviem reikia vienam kartui – apie litrą į maišelius sudėjusi sušaldau, – sakė Genovaitė.

Smalsu buvo sužinoti mėgstamiausio grybų patiekalo receptą.

– Grybų kotletukai. Sumalu grybus, įberiu druskos, pipirų pagal skonį, truputį krakmolo ar miltų, kiaušinį įmušu ir apvolioju džiūvėsėliuose. Ir greita, ir skanu, ir kalorijų nedaug, – šypsodamasi pasakojo Genovaitė.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras